Trzy punkty dla HP w starciu z Iskrą

Trzy punkty dla HP w starciu z Iskrą 29 sierpnia 2021 r.

Kolejne trzy punkty zostały w Pobiedziskach. Zespół seniorów pokonał na własnym terenie Iskrę Szydłowo 2:1 (0:0). Było to trzecie ligowe zwycięstwo w pięciu dotychczasowych kolejkach IV ligi.

W tabeli Huraganiści zajmują obecnie siódme miejsce na dwadzieścia rywalizujących zespołów.

Od początku meczu dało się zaobserwować, że borykający się z kontuzjami rywale będę chcieli przede wszystkim bronić dostępu do własnej bramki. Nie przeszkodziło im to jednak zagrozić bramce Sławomira Janickiego szczególnie w pierwszych minutach spotkania.

Huraganiści z kolei musieli próbować rozmontować dość dobrze zorganizowaną obronę rywali. W pierwszej połowie czerwono-czarni stworzyli sobie co najmniej trzy dogodne, a nawet 100% sytuacje, lecz dokładnego wykończenia zabrakło m.in. po akcjach Pawła Piceluka czy Dawida Ciążyńskiego. Bliski szczęścia tuż przed przerwą był również Maciej Ratajski, którego strzał nieznacznie minął bramkę rywali.

Po przerwie nadal groźnie było na połowie rywali. Defensywę gości  udało się sforsować w 61' i 72' minucie. Oba trafienia zaliczył Paweł Piceluk po dwóch dokładnych asystach Dawida Ciążyńskiego.

Kiedy wydawało się, że Pobiedziszczanie spokojnie "dopiszą" sobie komplet punktów, rywale w 76' minucie zdobyli kontaktowego gola za sprawą debiutującego w ekipie rywali Brazylijczyka Marlilsona. Bramka ta dała Iskrze nadzieję na przynajmniej remis i w końcówce pod bramką HP było w kilku sytuacjach "gorąco". Czerwono-czarni mogli szybko te nadzieję "zgasić", lecz nie wykorzystali kilku korzystnych kontr.

Skład: Sławomir Janicki - Daniel Brylewski, Maciej Ratajski, Hubert Kaptur (75' Eryk Drożdżyński), Marcin Pająk (78' Kacper Bienert) - Marcin Jędrzejczak (62' David Paku-Tshela), Ryszard Wierzbiński (62' Maciej Jakubek), Patryk Jóźwiak (70' Filip Szkutnik), Bartosz Żołądkiewicz, Dawid Ciążyński (75' Mateusz Chachuła) - Paweł Piceluk. Ponadto w kadrze: Krzysztof Chmielewski, Piotr Trepka, Mikołaj Witaszyk. (gk)