W Narodowe Święto Niepodległości zagramy w finale!

W Narodowe Święto Niepodległości zagramy w finale! 29 października 2019 r.

Huraganiści rozstrzygnęli na swoją korzyść piąty kolejny mecz w rozgrywkach TOTOLOTEK Pucharu Polski strefy poznańskiej i 11 listopada zagrają w finale tych rozgrywek. Rywalem podopiecznych trenerów Kutyni i Przybylskiego będzie drużyna Stelli Luboń.

Piłkarze Huraganu w półfinale wygrali z Liderem Swarzędz 3:2 (2:1). Mecz rozgrywany był na boisku ze sztuczną nawierzchnią w Swarzędzu w mglistej aurze, która momentami mocno ograniczała widoczność.

Na prowadzenie, którego nie oddali do końca meczu Huraganiści wyszli już w 8 minucie za sprawą Mateusza Chachuły, który wykorzystał dogranie z boku boiska od Kacpra Bienerta. Gospodarze odpowiedzieli siedem minut później i było 1:1. Drugiego gola dla HP zdobył Daniel Brylewski, który w 20 minucie z ok. 18 metrów przelobował bramkarza rywali.

Po przerwie mocno zmotywowani gospodarze chcieli za wszelką cenę doprowadzić do wyrównania. Warto docenić młody zespół Lidera, który do końca spotkania walczył o jak najlepszy rezultat. W 81 minucie po zagraniu Mikołaja Ratajczaka drugiego gola w meczu zdobył Mateusz Chachuła, który pewnie wykorzystał sytuacje sam na sam. Rywale trafili jeszcze w 88 minucie, ale pomimo doliczonych czterech minut wynik nie uległ już zmianie.

Niestety w 70 minucie z kontuzją mięśnia czworogłowego boisko opuścił Patryk Jóźwiak. Uraz prawdopodobnie wykluczy z gry do końca roku naszego kapitana... Jest to już po Matusiaku, Paku-Tsheli, Witaszyku, Żołądkiewiczu i Siemińskim kolejny zawodnik, który nie pomoże w walce o ligowe punkty w tym roku...

Skład: Mikołaj Miczyński – Marcin Pająk (46’ Mikołaj Ratajczak), Mikołaj Nowak, Piotr Trepka, Kacper Bienert – Daniel Brylewski, Marcin Jędrzejczak, Patryk Jóźwiak (70’ Ryszard Wierzbiński), Eryk Drożdżyński, Adam Niedzielski (62’ Bohdan Tril) – Mateusz Chachuła (83’ Łukasz Maciejewski). Ponadto w kadrze: Mikołaj Słomczewski. (gk)