W nowy sezon z drugą drużyną seniorów?

W nowy sezon z drugą drużyną seniorów? 20 maja 2020 r.
Rezerwy     Drukuj

W najbliższym czasie nasz klub, tradycyjnie jak przed każdym nowym sezonem będzie zgłaszał listę drużyn, które rywalizować będą w ligowych rozgrywkach sezonu 2020/21 organizowanych przez Wielkopolski Związek Piłki Nożnej. Przypomnijmy, że co roku drużyny i ich zawodnicy pną się poza sportową piłkarską hierarchią, również jeśli chodzi o kategorie wiekowe.

Od dłuższego czasu w klubowych kuluarach trwały rozmowy i konsultacje pod kątem zarówno sportowym jak i organizacyjnym w temacie zgłoszenia do rozgrywek drugiego zespołu seniorów. Drużyna grająca w B-klasie byłaby "przepustką" do pierwszego zespołu rywalizującego w V lidze. Na ten moment wszystko zmierza w dobrym kierunku, ale ostateczna decyzja podjęta zostanie do 10 czerwca.

Zgodnie z założonym planem druga drużyna seniorów Huraganu składałaby się głównie z juniorów z roczników 2001/03 oraz z zawodników, którzy zadeklarują chęć zasilenia drużyny. Trenerem miałby zostać dotychczasowych szkoleniowiec juniorów - Robert Raszewski. Jesteś zainteresowany dołączeniem do drużyny? Wyślij krótkiego maila (info@huraganpobiedziska.pl) z danymi (imię/nazwisko, data urodzenia, pozycja, aktualna przynależność klubowa, dotychczasowe kluby) lub skontaktuj się bezpośrednio z trenerem Raszewskim (+48 500 454 775)

Dodatkowym atutem powyższego, przemyślanego rozwiązania jest przesunięcie dotychczasowych trampkarzy do juniorów młodszych (roczniki 2004/07) oraz zwiększenie liczebności kadry tego zespołu, tym samym poziomu rywalizacji. Zespół prowadzony byłby przez trenerów Adama Stachowiaka oraz Krystiana Zielińskiego.

Oprócz wymienionych drużyn w nowym sezonie trenować i rywalizować będą: dwie drużyny młodzików (2008/10),  orliki (2010/11) oraz zespół żaków (2011/12). Trwają również poszukiwania trenera (info@huraganpobiedziska.pl lub +48 691 150 501), który miałby poprowadzić zespół skrzatów (2014/15).

Tym samym, na ten moment jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem w nowym sezonie trenować będzie łącznie 8 drużyn czyli ponad 170 zawodników. (gk) 

Huragan Pobiedziska