W pełni zasłużona, derbowa wygrana!

W pełni zasłużona, derbowa wygrana! 19 września 2020 r.

Huragan wygrał na wyjeździe w derbowym pojedynku z Lechią Kostrzyn 2:0 (2:0). Tym samym Pobiedziszczanie utrzymali fotel lidera i nadal przewodzą w 18-sto zespołowej stawce drużyn V ligi. Było to siódme zwycięstwo w ósmym meczu ligowym, co na ten moment daje 21 punktów zdobytych w sezonie 2020/21.

Na początek warto zauważyć, że derbowy mecz z trybun obserwowało ok. 100 kibiców z czego prawie 3/4 z Pobiedzisk. Sporadyczny, ale głośny doping "przyjezdnych" powodował, że kibice czuli się jak na własnym stadionie. Dziękujemy za obecność!

Wracając do meczu, Huraganiści przez pełne 90 minut kontrolowali przebieg boiskowych wydarzeń. Rywale praktycznie nie zagrozili bramce Sławomira Janickiego, a przez cały mecz oddali dwa niecelne strzały w stronę bramki HP.

Po 13 minutach było 2:0, a oba gole zdobył Przemysław Halasz dla którego były to 2gie i 3cie ligowe trafienia. Najpierw wykorzystał dośrodkowanie Bartosza Żołądkiewicza, a chwilę później "wypuszczające" na sam na sam podanie Patryka Jóźwiaka. Warto zaznaczyć, że po obu akcjach ręce same składały się do braw!

Halasz mógł ustrzelić klasycznego hattrica, ale po kolejnej kombinacyjnej akcji czerwono-czarnych przed startą bramki Lechię uchronił bramkarz Mateusz Kustosz wybijając strzał na rzut rożny. W pierwszej połowie goście przewyższali gospodarzy pod każdym względem.

Druga połowa nie była już tak okazała. Nasz zespół kontrolował przebieg boiskowych wydarzeń, ale brakowało składnych zespołowych akcji wzorem tych z pierwszych 45 minut. Nie znaczy to, że brakowało bramkowych sytuacji. Gola zamykającego mecz nie udało się zdobyć m.in. Davidowi Paku-Tsheli czy Adamowi Niedzielskiemu po akcjach oko w oko z golkiperem z Kostrzyna.

Skład: Sławomir Janicki - Daniel Brylewski (70' Jakub Matusiak), Łukasz Maciejewski (46' Piotr Trepka), Maciej Ratajski, Kacper Bienert - Marcin Jędrzejczak (60' David Paku-Tshela), Ryszard Wierzbiński (70' Adam Ostajewski), Patryk Jóźwiak, Bartosz Żołądkiewicz, Dawid Ciążyński (60' Adam Niedzielski) - Przemysław Halasz (72' Mikołaj Witaszyk). Ponadto w kadrze: Maciej Duszyński, Mateusz Chachuła, Mikołaj Pluciński. (gk)