Więcej czerni niż czerwieni. Kolejny młodzieżowy weekend za nami

Więcej czerni niż czerwieni.  Kolejny młodzieżowy weekend za nami 22 października 2019 r.
Młodzież     Drukuj

Podczas ostatniego weekendu wszystkie drużyny młodzieżowe Huraganu Pobiedziska walczyły o ligowe punkty. Przypominamy, że więcej bieżących, ciekawych informacji dotyczących grup młodzieżowych znaleźć można na oficjalnym profilu naszej Akademii tutaj.

Jako pierwsi, a zarazem jedyni z pozytywnym skutkiem w kontekście rezultatu zaprezentowali się podopieczni trenera Roberta Raszewskiego. Juniorzy na  wyjeździe mierzyli się z zespołem Heliosa Czempiń, pewnie pokonując gospodarzy 10:4. Cieszy oczywiście zwycięstwo, ale to co ważniejsze dla klubu, to, że zawodnicy drużyny juniora coraz śmielej zaczynają sobie radzić w zespole seniorów prowadzonych przez trenera Pawła Kutynię.

Mnóstwo bramek zobaczyli kibice drużyny orlika. Podopieczni trenera Macieja Olejniczaka, przegrali w Pobiedziskach z zespołem Koziołka Poznań 9:6. Do przerwy zawodnicy toczyli bardzo wyrównany pojedynek, remisując 3:3. Niestety w drugiej połowie, goście okazali się skuteczniejsi i ostatecznie to oni wywożą trzy punkty z Pobiedzisk.

Czwarty turniej w tej rundzie rozegrali zawodnicy trenera Tomasza Sołtysiaka. Żacy we Wrześni mierzyli się z zespołami Mieszko Gniezno, Chrobry Gniezno, oraz Victoria Września. Wyniki na razie nie pokazują postępu jaki wykonują zawodnicy, natomiast ich indywidualne umiejętnościci cały czas ulegają poprawie. Pokazał to zwłaszcza mecz z zespołem Mieszko Gniezno - najbardziej jakościowym z zespołów, gdzie zawodnicy tworzyli sporo sytuacji bramkowych i podejmowali dużo pojedynków 1x1.

Gościnni okazali się młodzicy, którzy po bezbramkowym remisie po pierwszych 45 minutach, ostatecznie przegrali z zespołem Pelikana Niechanowo 0:1. Podopieczni trenerów Andrzeja Rittera i Leszka Grygiera toczyli bardzo wyrównany pojedynek, niestety nie udało się zawodnikom wykorzystać atutu własnego boiska i zatrzymać trzech punktów w Pobiedziskach.

Jako ostatni na boiskach pojawili się trampkarze. W pojedynku z Kotwicą Kórnik przegrali 6:1 (1:1), zostawiając na boisku jednak dużo zdrowia. Co ważne i spójne z filozofią klubu - pojedynczy zawodnicy trenerów Adama Stachowiaka i Krystiana Zielińskiego prezentują się bardzo dobrze. Kilka Akademii z Poznania jest zainteresowanych poszczególnymi zawodnikami, a to pokazuje, że na etapie piłki młodzieżowej, dbanie o rozwój jednostek jest dużo ważniejsze od rezultatu sportowego.

Tabele, wyniki oraz terminarze oraz kadry wszystkich grup młodzieżowych w zakładce "Akademia". (ts)