Z Konina wracamy z trzema punktami!

Z Konina wracamy z trzema punktami! 9 sierpnia 2021 r.

Zwycięstwem przywitali się z czwartoligowymi boiskami piłkarze Huraganu! Czerwono-czarni wygrali w sobotnie popołudnie na trudnym terenie w Koninie 1:0 (0:0).

Przypomnijmy, że zespół Górnika jest jednym z czterech zespołów w naszej lidze, które w minionym sezonie walczyły o punkty na boiskach III ligi.

Pobiedziszczanie wygrali wyjazdowy pojedynek po golu w czwartej minucie doliczonego czasu gry. Głowę po wybiciu bramkarza w środku pola wygrał Ryszard Wierzbiński, a prostopadłą piłkę do Marcina Jędrzejczaka posłał Paweł Piceluk. Ten drugi nie dał szans golkiperowi miejscowych wykorzystując akcję sam na sam (zobacz gola).

Wcześniej czerwono-czarni kilkukrotnie zagrażali bramce rywali. Raz piłka po ładnej zespołowej akcji i strzale Macieja Jakubka trafiła w poprzeczkę, a w drugiej połowie Koninian uratował słupek po dośrodkowaniu Dawida Ciążyńskiego. Warto również zaznaczyć, że w kliku dogodnych sytuacjach zarówno w pierwszej jak i drugiej połowie zabrakło wykończenia lub przysłowiowego "ostatniego podania".

Warto zaznaczyć, że w pierwszej połowie arbiter podyktował faul na Davidzie Paku-Tshela, lecz po konsultacji z asystentem zmienił swoją deczyję.

Ze strony rywali najgroźniej było 66' minucie. Niespodziewany strzał zza pola karnego trafił w poprzeczkę obok interweniującego Sławomira Janickiego. Rywale od 43' minuty grali w "10" po dwóch żółtych kartkach dla zawodnika Górnika. Sił wyrównały się w 63' minucie kiedy to również dwie żółte kartki w krótkim odstępie czasu ujrzał Jakub Matusiak.

Niestety w 89' minucie z powodu kontuzji boisko opuścić musiał wprowadzony w drugiej połowie obrońca Łukasz Maciejewski. Kontuzja wykluczy naszego zawodnika z gry na ok. 5 tygodni. W jego miejsce na boisku pojawił się 18-letni Flip Szkutnik dla którego był to debiut w czerwono-czarnych barwach.

Zapis całego meczu obejrzeć można na kanale Górnik Konin TV - tutaj.

Skład: Sławomir Janicki - Marcin Pająk (60' Łukasz Maciejewski) (89' Filip Szkutnik), Maciej Ratajski, Jakub Matusiak, Daniel Brylewski - David Paku-Tshela (46' Marcin Jędrzejczak), Eryk Drożdżyński, Bartosz Żołądkiewicz, Maciej Jakubek (67' Ryszard Wierzbiński), Dawid Ciążyński (79' Mateusz Chachuła) - Paweł Piceluk (90' Przemysław Halasz). Ponadto w kadrze: Krzysztof Chmielewski, Maksymilian Janowski. (gk)