Z nieba do piekła...

Z nieba do piekła... 26 listopada 2023 r.
Seniorzy - relacja z meczu     Drukuj

Mogło, a nawet powinno być to piękne zakończenie tego jakże udanego 2023 roku dla seniorów Huraganu... Niestety czerwono-czarni nie utrzymali wypracowanej w pierwsze połowie dwubramkowej zaliczki i ostatecznie przegrali z Centrą w Ostrowie 3:2 (0:2)...

Na początek warto zajrzeć do historii. Ostatni taki przypadek miał miejsce w 1992 roku, czyli ponad 31 lat temu. Wtedy Huraganiści prowadzili w Kobylnicy z Piastem 2:0 do przerwy i przegrali ostatecznie 2:5...

Wracając do sobotniego pojedynku wynik meczu w 16' minucie otworzył Piotr Trepka, uderzeniem z ok. 11. metrów. Niespełna dziesięć minut później było już 2:0. Tym razem po rzucie rożnym i zamieszaniu do bramki piłkę skierował Jakub Matusiak.

Pomimo tego, że gospodarze dobrze operowali piłką wydawało się, że Pobiedziszczanie kontrolują przebieg boiskowych wydarzeń. Tuż po wznowieniu drugiej połowy drużyna HP powinna "zamknąć mecz". Po ładnej zespołowej akcji i podaniu Miłosza Michalskiego do pustej bramki nie trafił niestety Jakub Różewicz.

Dosłownie minutę później było już 1:2, a kolejnych trzech 2:2... Decydujący cios gospodarze zadali w minucie 70' za sprawą Jakuba Kłobuska, który wykorzystał sytuację sam na sam z Maksymilianem Zającem.

W końcówce pomimo starań i naporu na bramkę gospodarzy więcej bramek nie padło. W doliczonym czasie gry strzał Patryka Jóźwiaka wyśmienicie wybronił golkiper rywali Kacper Nowak i uratował wygraną swojemu zespołowi.

Należy zaznaczyć, że sponsorami wyjazdu drużyny seniorów do Ostrowa byli Witrans - Transport i SpedycjaProfesjonalna firma sprzątająca Błysk oraz Stacja kontroli pojazdów Ligmanowscy. Dziękujemy naszym sponsorom za dodatkowe wsparcie!

Składy, statystyki oraz szczegóły meczowe dostępne są tutaj(gk)