Żaki z debiutem, młodziki z przekonującą wygraną

Żaki z debiutem, młodziki z przekonującą wygraną 12 września 2023 r.
Młodzież     Drukuj

Kolejną porcję gier na swoim koncie mają młodzi Huraganiści. W mijający weekend do rywalizacji przystąpiła najmłodsza drużyna HP zespół żaka. Tym sposobem wszyscy przedstawiciele Akademii inaugurację rozgrywek maja za sobą.

Na początek i dość nietypowo bo w środę zmagania rozpoczął zespół juniora, który nadrabiał zaległości z pierwszej kolejki. Podopieczni trenera Andrzeja Rittera udali się do Owińsk gdzie podejmowała ich drużyna Błękitnych. Mecz zakończył się zwycięstwem gospodarzy 3:1 a honorowe trafienie zaliczył Dominik Woźniak.

Szansa na przełamanie pojawiła się już w sobotę kiedy to zespół również w roli gości rywalizował z Liderem Swarzędz. Niestety i tym razem lepsi okazali się zawodnicy gospodarzy pokonując nasz zespół 5:2. Strzelcem bramki w tym spotkaniu był ponownie Dominik Woźniak drugi gol padł po uderzeniu samobójczym.

Owocny debiut zaliczył zespół żaka, który udał się do Fałkowa na turniej pod patronatem Wielkopolskiego ZPN. W zawodach konkurował z drużyną LPFA Łubowo oraz PS Gniezno i Mieszko Gniezno, które delegowały po dwa zespoły. Batalia w Fałkowie dostarczyła wiele frajdy i radości naszym reprezentantom wywołując uśmiechy na ich twarzach a to dopiero początek turniejowych zmagań.

Jedyną drużyną, która w tym tygodniu wystąpiła w roli gospodarza był zespół młodzika. Czerwono-czarni przy Kiszkowskiej 7 podejmowali ekipę Juniora Koziegłowy. Spotkanie prowadzone było w szybkim tempie i w pełni kontrolowane przez nasz „team”. Ostatecznie gospodarze zwyciężyli 6:1 i z kompletem punktów po trzeciej serii gier umocnili się na pozycji lidera. Bramki w spotkaniu z Juniorem strzelali: Marcel Hoffman, Paweł Waliszka, Dominik Kuźniarek (2), Wiktor Piechocki i Michał Maciejewski.

W tej serii gier pauzę zaliczyły zespoły orlika i trampkarza, które w tygodniowym treningu szlifowały formę na dalszą część sezonu.

Więcej ciekawych informacji dotyczących codziennego funkcjonowania Akademii Huraganu Pobiedziska, zdjęcia, relacje i ciekawostki znaleźć można na dedykowanym grupom młodzieżowym profilu na facebooku i w zakładce Akademia na naszej stronie. Zapraszamy do odwiedzin i polubienia! (lg)

Huragan Pobiedziska