Zasłużona wygrana w pierwszym sparingu

Zasłużona wygrana w pierwszym sparingu 20 czerwca 2020 r.

Dokładnie 105 dni upłynęło od ostatniego rozegranego meczu seniorów Huraganu. Czerwono-czarni pierwszy mecz towarzyski okresu przygotowawczego rozegrali z ligowym rywalem, w Obornikach z tamtejszą Spartą. Pobiedziszczanie kontrolowali przebieg boiskowych wydarzeń praktycznie przez całe 90 minut i zasłużenie wygrali 2:0 (1:0). Tym samym nasz zespół ma za sobą pierwszy z ośmiu zaplanowanych sparingów.

Trenerzy Kutynia i Przybylski desygnowali do gry praktycznie dwie "11". W kadrze było 20 zawodników w tym dwóch bramkarzy. Z różnych przyczyn zabrakło Jóźwiaka, Trepki, Niedzielskiego oraz Brylewskiego.

Autorem pierwszego gola był Mateusz Chachuła, który w 35 minucie wykorzystał dośrodkowanie Mateusz Siemińskiego. Pięć minut wcześniej strzał Chachuły z linii bramkowej wybił obrońca rywali. Prowadzenie podwyższył w 63 minucie Przemysław Halasz, który pewnie pokonał "niezniszczalnego", dobrze dysponowanego Jacka Wosickiego z „11” metrów. Rzut karny podyktowany został po faulu na Davidzie Paku-Tsheli. Huraganiści stworzyli jeszcze kilka dogodnych okazji do podwyższenia wyniku (m.in. poprzeczka Halasza), lecz bramek więcej nie padło.

Oborniczanie bramce HP zagrozili raz. W pierwszej połowie po rzucie wolnym i dośrodkowaniu piękną paradą popisał się Maciej Duszyński ratując drużynę przed utratą gola. Nasz zespół przeważał na boisku praktycznie przez całe spotkanie, gospodarze cofnięci na własną połowę starali się wyprowadzać kontrataki.

Runda jesienna minionego sezonu to czas o którym z pewnością kibice naszych rywali chcieliby zapomnieć. Wszystko wskazuję na to, że tak właśnie będzie. Po zmianach m.in. na stanowisku prezesa, trenera oraz powrocie doświadczonych zawodników z bramkarzem, 42-letnim Jackiem Wosickim  na czele zespół z Obornik z pewnością zmieni swoje "ligowe oblicze".

W przyszły weekend rywalem naszej drużyny będzie zespół występujący w klasie okręgowej - Płomień Nekla. Mecz rozegrany zostanie na boisku rywala w piątek o godzinie 19:00.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z pojedynku ze Spartą Oborniki, która dostępna jest na naszym profilu na facebook (tutaj). (gk)