Zdecydował początek drugiej połowy

Zdecydował początek drugiej połowy 13 kwietnia 2022 r.
Puchar Polski     Drukuj

Niestety zakończyła się przygoda Huraganistów w Wielkopolskim Pucharze Polski.

Nasz zespół przegrał na własnym terenie po wyrównanym meczu z Koroną Piaski 1:3 (0:0) i z awansu do ćwierćfinału cieszyli się rywale.

Środowy pojedynek był dość „rwany”. W obu drużynach można było zaobserwować sporo niedokładności. Po pierwszych 45’ minutach było 0:0 choć konkretniejsi byli czerwono-czarni.

W 15’ minucie w słupek trafił Maciej Jakubek, pięć minut później gola zdobył Paweł Piceluk, ale arbiter dopatrzył się spalonego. Groźnie było również w 25’ minucie, ale gości uratował ich bramkarz. Pod bramką HP najgroźniej było w 17’ minucie, ale górą był z kolei Krzysztof Chmielewski.

Losy meczu rozstrzygnęły się tuż po przerwie kiedy to rywale otworzyli wynik meczu z mocno wątpliwego i bardzo „miękkiego” rzutu karnego podyktowanego przez arbitra Szymona Lizaka. Jedenastkę wykorzystał Eryk Kunicki i było 1:0. Gol ten mocno „ustawił” przebieg dalszych boiskowych wydarzeń.

Huraganiści zaatakowali… i niestety w 59’ minucie było 0:2. Chwilę wcześniej wyrównanie mógł dać Marcin Jędrzejczak, lecz nie pierwszy raz w tym meczu bardzo dobrze spisał się bramkarz rywali Arkadiusz Michałowicz.

Swoje okazje mieli jeszcze Piceluk, Żołądkiewicz, Paku-Tshela czy Jędrzejczak, ale górą był albo golkiper gości albo piłka nie trafiała w światło bramki. W 75’ minucie po kontrze trzeciego gola zdobyła Korona i tym samym robiła to czego brakowało HP, czyli wykorzystywała swoje okazje.

W 83’ bramkę kontaktową zdobył Jakub Matusiak, lecz pomimo ataków w końcówce wynik nie uległ zmianie i goście ostatecznie odnieśli zwycięstwo.

Szkoda straconej szansy, tym bardziej w meczu, który pomimo nienajlepszego dnia drużyny HP mógł potoczyć się inaczej. Warto odnotować, że w kadrze na ten mecz znalazła się trójka juniorów młodszych, zawodników z rocznika 2006 – Robert Międzybłodzki, Antoni Misiur oraz Michał Maciejewski.

Skład: Krzysztof Chmielewski – Kacper Bienert (46’ Jakub Matusiak), Maciej Ratajski, Łukasz Maciejewski (65’ Mateusz Chachuła), Piotr Trepka – David Paku-Tshela, Patryk Jóźwiak, Bartosz Żołądkiewicz, Maciej Jakubek, Marcin Jędrzejczak – Paweł Piceluk. Ponadto w kadrze: Sławomir Janicki, Robert Międzybłodzki, Antoni Misiur, Michał Maciejewski. (gk)