Złotów wzięty!

Złotów wzięty! 4 października 2020 r.

Kolejny, zasłużony komplet punktów zapisali na swoim koncie seniorzy naszego klubu. Pobiedziszczanie wygrali w Złotowie z miejscową Spartą 3:0 (1:0) i umocnili się na pozycji lidera ligi. Druga w tabeli Pogoń Łobżenica zremisowała ze Spartą Szamotuły 0:0 i tym samym nasza przewaga wzrosła do 4 punktów.

Mecz lepiej zaczęli goście, którzy w pierwszej połowie zdecydowanie przeważali. Spotkanie toczyło się głównie na połowie gospodarzy, a prowadzenie mogło, wręcz powinno być wyższe. W pierwszych 15 minutach Huraganiści stworzyli sobie 3 sytuacje, które powinny zakończyć się golem.

Wynik meczu po podaniu Daniela Brylewskiego w 18 minucie otworzył Przemysław Halasz, który ładnym strzałem pokonał golkipera Sparty. W 40 minucie po rzucie rożnym w poprzeczkę trafił Maciej Ratajski, a chwilę wcześniej tuż nad poprzeczką z ok. 11 metrów uderzył Ryszard Wierzbiński.

Pierwsze dwadzieścia minut drugiej połowy było trochę niemrawe w wykonaniu naszej drużyny. Wkradł się chaos i niepotrzebna nerwowość spowodowana boiskowymi "spięciami" pomiędzy zawodnikami obu drużyn. W 70 minucie na 2:0 podwyższył wprowadzony chwilę wcześniej Mateusz Chachuła, który wykorzystał dokładne dośrodkowanie Piotra Trepki

Wynik dziesięć minut później ustalił również rezerwowy tego dnia David Paku-Tshela, który z kolei z bliska pokonał bramkarza rywali po zagraniu Patryka Jóźwiaka. W drugiej połowie "nasi" mieli jeszcze co najmniej kilka dogodnych okazji do zdobycia gola, ale zabrakło skuteczności. Kilkukrotnie przed startą gola rywali uratował ich bramkarz Jakub Marcinkowski, a w 83 minucie w poprzeczkę trafił 17-letni Mikołaj Pluciński.

W najbliższą środę na własnym terenie o godzinie 19. w ramach Okręgowego Pucharu Polski zagramy z Gromem Plewiska. Stawką meczu będzie awans do półfinału tych rozgrywek.

Skład: Sławomir Janicki - Daniel Brylewski (75' Adam Ostajewski), Maciej Ratajski, Łukasz Maciejewski, Marcin Pająk (60' Piotr Trepka) - Marcin Jędrzejczak (65' Mateusz Chachuła), Patryk Jóźwiak, Bartosz Żołądkiewicz, Ryszard Wierzbiński (80' Mikołaj Pluciński), Dawid Ciążyński (75' David Paku-Tshela) - Przemysław Halasz (70' Mikołaj Witaszyk). Ponadto w kadrze: Maciej Duszyński. (gk)