Ostatni mecz

XVII kolejka - 19-11-2017

HURAGAN Pobiedziska 0 : 1 GLKS Wysoka

Strzelecka niemoc trwa...

17 11 05         Przegraną 2:0 zakończył się mecz ostatniej XV kolejki rundy jesiennej IV ligi. Lepszym zespołem od Huraganu na wysłanym terenie okazała się Unia Swarzędz dla której była to piąta wygraną z rzędu. Tym samym jesienią zespół trenera Jakuba Ostrowskiego nie stracił chociażby punktu na własnym terenie.

Mecz jednak mógł, a może powinien (!) ułożyć się zdecydowanie inaczej gdyby czerwono-czarni wykorzystali w pierwszych 10. minutach dwie doskonałe sytuację do objęcia prowadzenia...

Już w 2. minucie po perfekcyjnej akcji całego zespołu w idealnej sytuacji sam na sam z Andrzejem Budnikiem znalazł się powracający po kontuzji David Paku-Tshela. Niestety wspomniany bramkarz gospodarzy nie dał się zaskoczyć. Osiem minut później znów po ładnej akcji drużyny oko w oko z Budnikiem stanął Mariusz Olczyk, lecz również jej niewykorzystał...

Gospodarze prowadzenie objęli w 16. minucie po drugim celnym strzale na bramkę strzeżoną przez Dominika Nowickiego, któremu po raz kolejny należą się słowa uznania za występ. Gola głową po dośrodkowaniu z lewej strony dla Unitów zdobył niezawodny w ostatnim czasie Krzysztof Stępiński, brat reprezentanta naszego kraju Mariusza.

Po przerwie gospodarze przycisnęli nasz zespół chcąc szybko ustawić wynik ale dobrze m.in. w bramce spisywał się Nowicki. Huraganiści z kolei czyhali na kontry, które mogłyby dać wyrównania. W ostatnich 20. minutach mecz się wyrównał, a dobre sytuacje mieli m.in. ponownie Paku-Tshela i Adam Napieralski

W 91. minucie próbujących szukać wyrównania Pobiedziszczan skarcił Tomasz Węcławek i ustalił ostatecznie wynik meczu na 2:0.

Skład: Dominik Nowicki - Piotr Trepka, Ernest Maćkowiak, Arkadiusz Powałowski, Kacper Bienert (55' Mateusz Siemiński) - Mikołaj Kidawa (60' Adam Napieralski), Patryk Jóźwiak, Damian Gocałek (65' Oskar Włodarczyk), David Paku-Tshela, Mikołaj Szymocha - Mariusz Olczyk (65' Mikołaj Witaszyk). Ponadto w kadrze: Sebastian Majchrzak, Mateusz Gawroński, Marcin Pająk. (gk)