Jesteśmy od 1937
Rywalizujemy
Realizujemy się
Szkolimy młodzież
Odnosimy sukcesy
Wspólnie

"Naszym wspólnym celem jest utrzymanie się w lidze"

peryferia      Zapraszamy do lektury krótkiego wywiadu z prezesem naszego stowarzyszenia, którą przeprowadził Łukasz Duszczak redaktor naczelny portalu peryferiafutbolu.pl     

       Już dosłownie za chwilę start rundy wiosennej. Proszę o ocenę jak minął okres przygotowawczy do tej rundy.

       Ostatnie miesiące w klubie były dość intensywne, nie tylko jeśli chodzi o aspekt typowo sportowy. W połowie stycznia odbyły się wybory nowych władz klubu, na brak zajęć nikt narzekać nie mógł i nadal nie może.

    Skupiając się już tylko na aspekcie sportowym, myślę,  że okres przygotowawczy możemy zaliczyć do udanych. Seniorzy byli na pięciodniowym zgrupowaniu w Nowej Rudzie koło Wałbrzycha, gdzie mieli wszystko co było potrzebne do ciężkiej pracy, dodatkowo trenowali raz w tygodniu w Poznaniu na pełnowymiarowym boisku. Frekwencja zarówno na obozie jak i treningach jest/była wysoka. Za nami również osiem sparingów, w tym dwa ostatnie na naturalnej nawierzchni – nic tylko zaczynać ligę!

         Jak zmieniła się kadra zespołu? Czujecie się mocniejsi niż jesienią?

      Kilka zmian na pewno jest. W zespole wystąpi siedmiu zawodników, których nie oglądaliśmy w ubiegłym roku w czerwono-czarnych brawach. Siedmiu zawodników klub opuściło więc w kwestii ilości mamy równowagę. Kadra ogłoszona oficjalnie zostanie w środę/czwartek jak zamkniemy wszystkie sprawy związane z formalnościami.

        Czy czujemy się mocniejsi zweryfikuje liga i to już w najbliższą niedzielę w bardzo ważnym pojedynku z Pogonią Łobżenica.

        W ligowej tabeli jesteście nie ukrywajmy tego dość nisko więc rozumiem, że celem nadrzędnym jest utrzymanie?

      Tak, to fakt. Nie ukrywamy, że naszym wspólnym celem jest utrzymanie się w lidze. Zdajemy sobie również sprawę, że nie będzie to łatwe zadnie bo sytuacja w tabeli do najłatwiejszych nie należy.

       Zarząd wierzy w zespół, trenera i każdy z nas wie, że wszyscy jedziemy na „jednym wózku”. Jeśli zespół, sztab szkoleniowy i zarząd skupi się na swojej pracy, obowiązkach jakie ma do wypełnienia cel z pewnością zostanie osiągnięty – mocno w to wierzę i zarazem liczę!

17 02 17