Jesteśmy od 1937
Rywalizujemy
Realizujemy się
Szkolimy młodzież
Odnosimy sukcesy
Wspólnie

"Wszystko rozliczy zbliżająca się liga" - Marcin Pająk

17 07 31 2     Za nami krótki niespełna miesięczny okres przygotowawczy. Czy udało wykorzystać się ten okres w pełni? Jak ocenisz mecze, które udało się rozegrać przed rozpoczęciem ligi?

      Rzeczywiście letni okres przygotowawczy ma to do siebie, że jest stosunkowo krótki. Rozpoczęliśmy go w drugim tygodniu lipca. Natomiast już na koniec zeszłego sezonu trenerzy przeprowadzili testy motoryczne, które pozwoliły w przerwie letniej wyznaczyć indywidualne treningi dla każdego z zawodników.

       Okres przygotowawczy oceniam pozytywnie, jako czas w pełni wykorzystany, podczas którego pojawiło się sporo nowych twarzy łączenie z nowym sztabem trenerskim, więc mecze należałoby ocenić po względem założeń taktycznych, a nie wyników, wszystko rozliczy zbliżająca się liga.

     Przed nami z kolei zmagania ligowe. Już w najbliższą niedzielę pierwsza kolejka – na własnym terenie zagramy z Gromem Plewiska. Jak drużyna, jak Ty zapatrujesz się na inaugurację wiosny i dalsze potyczki ligowe?

       Rozpoczynamy nowy sezon z wymagającym rywalem. Wszyscy pamiętamy ostatni pojedynek z Gromem i na pewno będziemy chcieli się17 07 31 1 zrewanżować za ostatnią porażkę, dodatkowo bardzo ważne jest rozpoczęcie sezonu od zwycięstwa.

      Okres przygotowawczy oraz ruchy kadrowe, które zostały dokonane, powinny nam pomóc w osiągnięciu tego zwycięstwa, a co za tym idzie dobrze rozpocząć sezon i przywitać się z kibicami.

     Po zakończeniu minionego sezonu doszło do zmiany Trenera, w kadrze pierwszej drużyny pojawiło się sporo nowych graczy. Jak oceniasz te zmiany, czy wpłyną one pozytywnie na drużynę i oglądać będziemy lepszy Huragan niż w poprzedniej rundzie?

     Każda zmiana sztabu szkoleniowego jest dodatkowym impulsem do działania i motywacją do pracy. Musimy zaufać sztabowi Trenerów pod względem wizji gry, jak również selekcji zawodników jaką przeprowadzili.

      Mam nadzieje, iż każdy nowy zawodnik potwierdzi na boisku swoja przydatność dla drużyny i wspólnie osiągniemy założony cel jakim jest utrzymanie się w nowej strukturze IV ligi.

     Doskonale wiemy, że przyszły sezon to czas zmian, reform rozgrywek ligowych IV ligi w Wielkopolsce. W lidze utrzyma się prawdopodobnie od 6 do 8 zespołów w zależności od innych rozstrzygnięć takich jak wynik barażu czy spadki z III ligi. Jak Ty oceniasz to rozwiązanie?

      Przed nami duże wyzwanie. Na pewno reforma podniesie poziom sportowy nowej IV ligi.  Wierze, że wszystkie ruchy kadrowe, które poczynił Zarząd przyczynią się do tego, iż Huragan będziemy mogli oglądać w przyszłym roku w nowej IV lidze.

      Na koniec pytanie dotyczące tylko i wyłącznie Twojej osoby. Do Huraganu trafiłeś wiosną 2013 roku i od tego czasu nieprzerwanie bronisz barw HP i zarówno na boisku jak i poza nim jesteś ważnym ogniwem zespołu. Zaczynałeś od pozycji bocznego pomocnika, później obrońcy, a od niedawna grasz jako środkowy obrońca.

        Jak możesz ocenić ten okres w swoim życiu i przygodzie z piłką, jak obecnie czujesz się na placu gry jako pewny punkt defensywy czerwono-czarnych?

      17 07 31Bardzo cieszę się, że już tyle czasu mogę reprezentować barwy Huraganu. Nigdy nie sądziłem, że przychodząc do Pobiedzisk spotka mnie tyle dobrego i będę miał okazję dzielić swoją pasję z takimi ludźmi. Tak to jest w większości przypadków, że wraz z wiekiem zaczyna się grać w defensywie.

     Według mnie każdy zawodnik, który rozgrywa pierwszy czy ostatni mecz w barwach HP jest równie ważnym ogniwem zespołu. Jednak, mam tak odczucie, że jeżeli masz okazję trenować z zawodnikami, którzy tak naprawdę mogliby być twoim synami to znak, że zbliża się czas kiedy są to jedne z ostatnich meczów i tak powoli zaczynam traktować zbliżający się okres mojej gry w czerwono-czarnych barwach. (gk)