Dramat "Bryla"... Po dwóch tygodniach treningów czas na sparing

Dramat "Bryla"... Po dwóch tygodniach treningów czas na sparing 2 lutego 2024 r.
Seniorzy     Drukuj

Dwa tygodnie okresu przygotowawczego mają za sobą piłkarze pierwszej drużyny naszego klubu. Huraganiści zaliczyli w tym czasie sześć intensywnych jednostek treningowych.

Oprócz zajęć na orliku oraz w hali z trenerem przygotowania motorycznego Michałem Włodarczykiem, w miniony poniedziałek spotkali się na warsztatach, które przeprowadził trener Jakub Ostrowski.

W najbliższą sobotę o godzinie 16. w Swarzędzu czerwono-czarni rozegrają pierwszy mecz kontrolny. Rywalem będzie piąty zespół V ligi Meblorz Swarzędz. 

Niestety wiosną na boisku nie zobaczymy na pewno Daniela Brylewskiego, który przez dwa tygodnie sprawdzany był w III-ligowej Polonii Środa. "Brylu" doznał zerwania więzadeł krzyżowych w kolanie... Zawodnik jest już po operacji, którą przeprowadził lekarz reprezentacji Polski w piłce nożnej dr Jacek Jaroszewski. Daniel jesteśmy z Tobą i czekamy na Ciebie!

Okres testowania w zespole ze Środy zakończył Mykhailo Mazur, który wiosną nadal będzie zawodnikiem HP. Z drużyną przygotowują się Krzysztof Chmielewski (bramkarz) i Ryszard Wierzbiński (pomocnik), którzy zakończyli wypożyczenia do innych klubów. Od pierwszego treningu z zespołem trenera Damiana Ludwiczaka trenuje jeden testowany zawodnik, a w sobotnim meczu z Meblorzem łącznie zagra trzech piłkarzy przymierzanych do gry w HP.

Plan gier kontrolnych dostępny jest w zakładce Seniorzy -> Sparingi. Początek ligowych zmagań Wielkopolski ZPN zaplanował na weekend 16/17 marca. Pierwszym ligowym rywalem w rundzie wiosennej będzie drużyna Polonii Kępno. (gk)

Huragan Pobiedziska