Kadra seniorów - przybyli

Kadra seniorów - przybyli 14 marca 2024 r.
Transfery     Drukuj

Znana jest kadra seniorów naszego klubu, która przystąpi do ligowej rywalizacji już w najbliższą sobotę. Do drużyny w porównaniu do jesieni dołączyło sześciu zawodników.

Łącznie "na papierze" kadra pierwszego zespołu liczy 26 osób.

Po półtorarocznym wypożyczeniu, najpierw do Lipna Stęszew (pół roku), później GKS Dopiewo (rok) do Huraganu wrócił Krzysztof Chmielewski. 21-letni bramkarz ma za sobą już całkiem udane przetarcie w wygranym pucharowym spotkaniu z Polonią Leszno.

Po kilkuletniej przerwie do treningów powrócił Marcin Putra. 25-letni bramkarz, mierzący 202 cm ostatni oficjalny mecz w barwach HP zaliczył w listopadzie 2019 roku (finał OPP ze Stellą Luboń).

Do bloku defensywnego z kolei dołączył 18-letni Jakub Łukaszewski. Boczny obrońca, wychowanek Unii Swarzędz był przez ostatni rok w szerokiej kadrze III-ligowca.

W linii pomocy rywalizację wzmocni trzech zawodników. Z Jaroty do HP przeszedł 18-letni Patryk Pech. Skrzydłowy, wychowanek Lecha Poznań ma za sobą występy na boiskach III ligi i IV ligi w barwach klubu z Jarocina. Po półrocznym wypożyczeniu do V-ligowej Wełny Skoki powrócił z kolei wychowanek 23-letni Ryszard Wierzbiński

Z Chemika Bydgoszcz w którym występował przez ostatnie pół roku do drużyny trenera Ludwiczka dołączył 25-letni Alan Majerski. Wychowanek Polonii Nysa, środkowy pomocnik, mogący również występować na bokach podobnie jak Pech ma za sobą debiut zaliczony w pojedynku pucharowym.

Witamy wszystkich nowych/"starych" zawodników w czerwono-czarnych barwach i życzymy powodzenia w nadchodzącej rundzie!

W kadrze obecny jest kontuzjowany Paweł Piceluk, którego dokładny powrót do treningów i rywalizacji meczowej nie jest niestety do końca znany. Z powodu zerwania więzadeł w kolanie na początku okresu przygotowawczego wiosną nie zobaczymy na boisku również Daniela Brylewskiego.

Cała kadra drużyny seniorów na rundę wiosenną sezonu 2023/24 dostępna jest w zakładce Seniorzy -> Kadra. Informacje o ruchach transferowych dostępne są w nowej zakładce Transfery w dziale Seniorzy. Z kolei "news" o zawodnikach, których wiosną nie zobaczmy dostępny jest tutaj(gk)

Huragan Pobiedziska