Statystyczne, indywidualne podsumowanie jesieni w wykonaniu seniorów

Statystyczne, indywidualne podsumowanie jesieni w wykonaniu seniorów 31 grudnia 2020 r.
Seniorzy     Drukuj

W ostatni dzień, udanego 2020 roku dla naszego klubu prezentujemy podsumowanie rundy jesiennej w wykonaniu seniorów, skupiając się na indywidualnych statystykach naszych piłkarzy. Zachęcamy do odwiedzenia zakładki Seniorzy - Statystyki zawodników.

Zanim podsumujemy statystyki naszych graczy zachęcamy do zapoznania się ze zespołowym podsumowaniem jesieni w wykonaniu seniorów, które niedawne pojawiło się na naszej stronie. Artykuł dostępny tutaj.

21 meczów w tym 17 ligowych i 4 pucharowe. Tyle oficjalnych spotkań mieli do rozegrania czerwono-czarni. Zaznaczyć należy, że minionej jesieni w seniorskim zespole zagrało 24 zawodników. Jedynemu, któremu nie udało się zagrać pomimo pobytu na ławce rezerwowych w dwóch meczach był bramkarz Marceli Hierowski.

Żaden z piłkarzy nie wystąpił we wszystkich meczach. Dwója zaliczyła po 20 spotkań, czyli Łukasz Maciejewski (17 w lidze) i Maciej Ratajski (16). Na podium zmieścił się Dawid Ciążyński z 19. spotkaniami (16 w lidze).

Najwięcej czasu na boisku spędził wspomniany Maciej Ratajski - 1657 minut (1440' liga), drugi Bartosz Żołądkiewicz 1529' (1304 liga), a na trzecim miejscu "uplasował się" Sławomir Janicki 1429' (1294' liga). Ta sama trójka rozegrała najwięcej pełnych spotkań kolejno 17 i po 14, w lidze  Ratajski 16 (max)  - Janicki 13 - Żołądkiewicz 12.

"Najczęstszymi zmiennikami" byli Mateusz Chachuła (10 liga), Mikołaj Witaszyk (9) i David Paku-Tshela (8). Cała trójka 10 razy pojawiała się z ławki na placu gry. Z kolei z boiska najczęściej schodził trapiony urazami Dawid Ciążyński 16 razy (14 liga), to jednak nie przeszkodziło mu znaleźć się tuż za podium w ilości łącznych rozegranych minut 1336.

W aspekcie kar, warto zaznaczyć, że żaden z naszych piłkarzy nie został ukarany czerwoną kartką. Jęsli chodzi o żółte po 5 mają Piotr Trepka (3 w lidze) i Żołądkiewicz (4 w lidze). Obaj "potrzebowali" na to 18 meczów. Na trzecim miejscu z 4. kartonikami Patryk Jóźwiak (wszystkie w lidze), który "uzbierał" je w 9. spotkaniach.

Podium asystentów otwiera Marcin Jędrzejczak z 6 kluczowymi podaniami, a na drugim miejscu po 5, wspólnie Dawid Ciążyński i Kacper Bienert. Najskuteczniejszym strzelcem zespołu jest Przemysław Halasz 11 bramek z czego 9 w lidze.  Drugi David Paku-Tshlea, który 6 razy pokonał bramkarza rywali, w tym 4 razy w lidze i Bartosz Żołądkiewicz 4 gole - wszystkie w rozgrywkach ligowych.

Jeśli chodzi o bramkarzy, łącznie "wpuścili" 17. bramek w 21. meczach. Janicki 11, w 17. meczach, Maciej Duszyński 6, w 7. spotkaniach. 

Najmłodszym zawodnikiem który zagrał w pierwszej drużynie był 17-letni Mikołaj Pluciński, najstarszym z kolei, 20 lat starszy 37-letni Marcin Pająk. Średnia wieku pierwszego zespołu przystępującego do rundy jesiennej  wynosiła - 25,38 lat.

Kadratabelawyniki, szczegóły meczowe oraz statystyki zawodników dostępne w zakładce Seniorzy(gk)

Huragan Pobiedziska