Zapowiedź - niedziela, 15:00, HURAGAN - Leśnik Margonin

Zapowiedź - niedziela, 15:00, HURAGAN - Leśnik Margonin 31 lipca 2020 r.
Zapowiedź meczu     Drukuj

Po 258 dniach, 22 godzinach i 15 minutach drużyna seniorów naszego klubu powróci do ligowej rywalizacji. Ostatni mecz o stawkę czerwono-czarni rozegrali 17 listopada ubiegłego roku z Czarnymi Czerniejewo (wygrana 5:3). W najbliższą niedzielę o godzinie 15. na Stadionie Miejskim w Pobiedziskach pierwszy mecz nowego sezonu!

Rywalem Huraganistów będzie trzeci zespół minionego sezonu – Leśnik Margonin. Tak więc już na „starcie” podopiecznych trenerów Kutyni i Przybylskiego czeka trudny sprawdzian.

Zespół z Margonina awans do IV ligi przegrał w końcówce zaległego, jedynego meczu rozegranego w tym roku (na początku marca) w naszej lidze z Iskrą Szydłowo. Nasi niedzielni rywale w końcówce stracili dwubramkowe prowadzanie i ostatecznie zremisowali 2:2. Remis ten, jak się później okazało dał miejsce premiowane awansem drużynie z Szydłowa. W zespole Leśnika, który jest wymieniany w gronie zespołów, które chcą walczyć o awans do IV ligi, podobnie jak w Huraganie doszło do kilku zmian personalnych co z pewnością dodatkowo podnosi jakość sportową naszych rywali.

W Pobiedziskach wszyscy zainteresowani w głowach mają ostatni mecz pomiędzy tymi drużynami. W rundzie jesiennej zespół z Margonina po ciekawym ale „specyficznym” meczu wygrał w Pobiedziskach 6:3 (!). Co ciekawe historia spotkań obu drużyn rozegranych przy Kiszkowskiej jest po stronie rywali. Leśnik na przestani ostatnich 14 lat, wygrał 2 razy (3:6, 2:4), 2 raz padł remis (1:1, 0:0) i raz wygrali gospodarze (4:0). Nie lada ciekawostką jest fakt, że w ostatnich 11 sezonach Huraganiści tylko 3 razy inaugurowali ligowe rozgrywki na własnym terenie. W sezonie 11/12 (kl. Okr.) wygraliśmy z Wartą Śrem 5:2, następnie 12/13 (IV liga) wygrana z 1920 Mosina 2:0 i 17/18 (IV liga) mecz z Gromem Plewiska zakończył się wstydliwą porażką 1:8.

Niestety trener Paweł Kutynia nie będzie mógł skorzystać z usług wszystkich zawodników. Z powodu urazów w meczu nie zobaczmy na pewno Daniela Brylewskiego, Kacpra Bienerta oraz Jakuba Matusiaka.

W przerwie meczu dla posiadaczy biletów i karnetów tradycyjnie zostaną wylosowane nagrody. Więcej informacji o meczu w wydarzeniu na klubowym profilu na facebook

Niedzielne zawody, które rozpoczną się o godzinie 15:00 na stadionie w Pobiedziskach poprowadzi trójka sędziów z Kolegium Sędziowskiego z Poznania. Głównym będzie Michał Szmytke, a pomagać mu będą Łukasz Dorna oraz Jakub Motała.

W związku z obecną sytuacją związaną z COVID zwracamy się z prośbą o przestrzeganie zasad bezpieczeństwa. Zgodnie z obowiązującymi rozporządzeniami prosimy również o zachowanie dystansu na trybunach, podczas wchodzenia i wychodzenia ze stadionu. Przy wejściu na stadion będzie dostępny płyn dezynfekujący.  (gk)

Huragan Pobiedziska