Zapowiedź - sobota, 14:00, Puchar Polski: HURAGAN - Polonia Leszno

Zapowiedź - sobota, 14:00, Puchar Polski: HURAGAN - Polonia Leszno 8 marca 2024 r.
Zapowiedź meczu     Drukuj

W sobotnie popołudnie o godzinie 14. na Stadionie Miejskim w Pobiedziskach dojdzie do bardzo ciekawego pojedynku w 1/16 Pucharu Polski na etapie wojewódzkim.

W pierwszym tegorocznym meczu o stawkę, którą jest awans do 1/8 finału wojewódzkiego Pucharu Polski,  Huragan podejmie ligowego rywala drużynę Polonii Leszno.

Nasz rywal Polonia Leszno od początku roku rozegrała aż 9 spotkań kontrolnych (7 wygranych i 2 porażki) grając głównie z III i IV ligowcami. Na uwagę zasługują wygrane m.in. z trzecioligową Pogonią Nowe Skalmierzyce czy też IV-ligowcami Kotwicą Kórnik, rezerwami drugoligowego Chrobrego Głogów, Syreną Zbąszynek i Obrą Kościan.

W historii spotkań pomiędzy Huraganem a Polonią Leszno, dzisiejszy pojedynek będzie pierwszym w rozgrywkach Pucharu Polski, natomiast ogólnie będzie to czwarty mecz. Wcześniejsze 3 spotkania ligowe zakończyły się dwukrotnie remisem 0:0 i 1:1 (sezon 2022/23) oraz ostatni mecz jesienny, przegrany w Pobiedziskach 2:3 na boisku, zweryfikowane jako wo. 3:0 na korzyść Huraganu.  

Przypomnijmy, że w zeszłej edycji Pucharu Polski Huragan swoją przygodę rozpoczął wygraną z Wartą Międzychód 2:1, a zakończył w 1/8 finału przegrywając u siebie 0:1 z Sokołem Kleczew późniejszym zdobywcą pucharu wojewódzkiego. Natomiast Polonia Leszno rozgrywki pucharowe zakończyła w swoim pierwszym meczu odpadając w 1/16 na wyjeździe z Polonią Chodzież po rzutach karnych. W meczu padł remis 3:3

Wygrany dzisiejszego spotkania, kolejny mecz rozegra u siebie 3 kwietnia trafiając na lepszego z pary trzecioligowców Sokoła Kleczew (zdobywcy Pucharu z zeszłego roku) lub Polonii Środa Wlkp. (zeszłorocznego finalisty).

Więcej o spotkaniu oraz historii wojewódzkiego Pucharu Polski w Bezpłatnym Informatorze Kibica HuraGol, który będzie dostępny na meczu.

W przerwie meczu  dla posiadaczy biletów i karnetów (informacja o biletach) tradycyjnie zostaną wylosowane nagrody. Więcej informacji o meczu w wydarzeniu na klubowym profilu na facebook.

Zapraszamy do tekstowego śledzenia boiskowych wydarzeń na naszej stronie. W okienku gdzie widnieje informacja "Ostatnie mecze" (na głównej stronie) po rozpoczęciu meczu pojawi się informacja "Wynik na żywo". Po kliknięciu w komunikat lub wynik będzie można na żywo sprawdzać co dzieje się w trakcie meczu. (mw)

Huragan Pobiedziska