Znamy ligowych rywali pierwszej i drugiej drużyny seniorów

Znamy ligowych rywali pierwszej i drugiej drużyny seniorów 2 lipca 2020 r.
Seniorzy     Drukuj

Wielkopolski Związek Piłki Nożnej przedstawił z jakimi rywalami przyjdzie rywalizować naszym seniorskim drużyną w zbliżającym się sezonie 2020/21. Drużyna seniorów rozgrywki V ligi rozpocznie w pierwszy weekend sierpnia, z kolei rezerwy do walki o ligowe punkty w B-klasie przystąpią 2 tygodnie później. Obie drużyny wystąpią również rozgrywkach TOTOLOTEK Pucharu Polski.

Związkowy komunikat pojawił się w środę 1 lipca. Tego dnia również obie nasze seniorskie drużyny spotkały się na boisku rozgrywając sparing pomiędzy pierwszym, a drugim zespołem. Był to pierwszy w 2020 roku mecz na obiekcie w Pobiedziskach. Mecz zakończył się wygraną drużyny trenera Pawła Kutyni 13:1 (7:1). Bramki w tym spotkaniu strzelali Mateusz Chachuła (5), Mikołaj Witaszyk (3), Adam Niedzielski (2), Jakub Matusiak, David Paku-Tshela oraz Marcin Jesionkowski. Dla rezerw na 1:1 bramkę zdobył Mikołaj Pluciński. Zagrało 40 zawodników. 

Wracając do zbliżających się wielkimi krokami ligowych rozgrywek, pierwszy zespół zagra w grupie 1 - V ligi. W porównaniu do poprzedniego sezonu w stawce rywali mamy o dwa zespoły więcej. Tym samym przed piłkarzami do rozegrania 34 ligowe kolejki.

Wśród nowych zespołów naszej ligi są beniaminkowie, których jest aż 5: Błękitni Wronki, Sparta Szamotuły, Polonia Chodzież, Orkan Śmiłowo i Lechita Kłecko. Do IV ligi awansuje zwycięzca ligi, drugi zespół zagra w barażach. Spaść z ligi może nawet osiem drużyn (zależność od IV-ligowych spadków)!

W grupie 4 klasy B rywalizować będą podopieczni Roberta Raszewskiego. Przypomnijmy, że ostatni raz drużynę rezerw nasz klub wystawił 41 lat temu. Młodych Huraganistów w całym sezonie czekają 22 kolejki. Rywalami będą m.in. Arka Kiekrz, Wełnianka Kiszkowo, Patriot Mieścisko czy Rokita Rokietnica.

Pierwsza runda TOTOLOTEK Pucharu Polski w której zagrają rezerwy rozegrana zostanie w weekend 1/2 sierpnia. Zespół trenera Kutyni do rywalizacji przystąpi od III rundy, która planowana jest na środę 26 sierpnia. Formuła pucharowych rozgrywek będzie dokładnie taka sama jak przed rokiem. Przypomnijmy, że nasz zespół zagrał w finale w którym uległ Stelli Luboń 1:3 (gk) 

Huragan Pobiedziska