Po 41 latach w ligowych rozgrywkach wystartuje drużyna rezerw HP!

Po 41 latach w ligowych rozgrywkach wystartuje drużyna rezerw HP!

To już pewne - w sezonie 2020/21 w rozgrywkach organizowanych przez Wielkopolski Związek Piłki Nożnej wystartuje drugi zespół seniorów naszego klubu. Zespół prowadzony przez dotychczasowego trenera juniorów Roberta Raszewskiego solidnie trenuje już od ponad miesiąca, a rozgrywki w B-klasie zainauguruje w weekend 15/16 sierpnia.

Ciekawostką jest fakt, że ostatni raz w historii klubu sytuacja w której w lidze rywalizowały dwa seniorskie zespoły miała miejsce w sezonie 1979/80. Wówczas drużyna rezerw Huraganu nie ukończyła ligowej rywalizacji w C-klasie i została wycofana tuż po zakończeniu pierwszej rundy - jesienią 1979 roku. 

Przed ligą czerwono-czarnych czeka pięć gier kontrolnych m.in. z Piastem Łubowo (A-klasa), GKS Gułtowy (B-klasa), Wełnianką Kiszkowo (B-klasa), FAS Fałkowo (A-klasa) czy WKS Owieczki (A-klasa). Huraganiści wystąpią również w rundzie wstępnej Okręgowego Pucharu Polski, która planowana jest na pierwszy weekend sierpnia. Swoje domowe mecze, w miarę możliwości, drugi zespół rozgrywał będzie tak samo jak pierwszy czyli w niedzielę o godzinie 15.

Warto zaznaczyć, że zespół trenera Raszewskiego, będący bezpośrednim zapleczem pierwszej drużyny składał się będzie głównie  z młodych wychowanków naszego klubu w wieku juniorskim. Nie zabraknie jednak również planowanego, jakże potrzebnego doświadczenia.

Na ten moment wiemy na pewno, że po blisko 10-letniej przerwie w czerwono-czarnych barwach zobaczymy Michała Kwiatkowskiego, do treningów wrócił Bartosz Stasiak, z wypożyczenia do Meblorza Swarzędz Mateusz Pawłowski, a po rocznej przerwie zobaczmy również Huberta Janowskiego (ostatnio Lider Szczytniki Czerniejewskie). Ostateczną kadrę rezerw poznamy do końca czerwca, ale już dziś wiemy, że liczyć będzie ok. 24 zawodników. Kierownikiem zespołu podobnie jak w juniorach pozostanie Andrzej Jesionkowski.

Poza pierwszą i drugą drużyną w ligowych rozgrywkach rywalizować będą jeszcze zespoły juniora młodszego, młodzików, orlików oraz żaków. (gk)

 powrót

Podobne Newsy

 • Rezerwy po drugim ligowym meczu
  26 sierpnia 2020 r.
  Rezerwy po drugim ligowym meczu

  Drugi mecz mają za sobą rezerwy naszego klubu. Tym razem czerwono-czarni zaprezentowali się kibicom w Pobiedziskach. W drugiej kolejce 4 grupy B-klasy młodzi Huraganiści przegrali z doświadczonym zespołem 1999 Łopuchowo 1:3 (1:2). Z 3 punktami drugi zespół seniorów HP zajmuje w ligowej tabeli 7 miejsce.

  więcej 
 • Zwycięski ligowy debiut rezerw!
  18 sierpnia 2020 r.
  Zwycięski ligowy debiut rezerw!

  W minioną niedzielę do ligowej rywalizacji przystąpił drugi zespół seniorów naszego klubu. Inauguracja wypadła dobrze, a młodzi Huraganiści wygrali z Wełnianką Kiszkowo 3:2 (1:0). Podopieczni trenera Roberta Raszewskiego rywalizować będą w rozgrywkach wielkopolskiej B klasy w grupie IV.

  więcej 
 • Huragan TV - relacja video: Przygotowania drugiego zespołu do startu w klasie B
  10 lipca 2020 r.
  Huragan TV - relacja video: Przygotowania drugiego zespołu do startu w klasie B

  Zapraszamy do obejrzenia nagrania z gry wewnętrznej pomiędzy pierwszą, a drugą drużyną Huraganu. W filmowym materiale rozmowy z trenerem rezerw Robertem Raszewskim oraz zawodnikiem Krzysztofem Klimczakiem dotyczące przygotowań do zbliżającego się sezonu w rozgrywkach B-klasy. Link filmu tutaj.

  więcej