Po 41 latach w ligowych rozgrywkach wystartuje drużyna rezerw HP!

Po 41 latach w ligowych rozgrywkach wystartuje drużyna rezerw HP!

To już pewne - w sezonie 2020/21 w rozgrywkach organizowanych przez Wielkopolski Związek Piłki Nożnej wystartuje drugi zespół seniorów naszego klubu. Zespół prowadzony przez dotychczasowego trenera juniorów Roberta Raszewskiego solidnie trenuje już od ponad miesiąca, a rozgrywki w B-klasie zainauguruje w weekend 15/16 sierpnia.

Ciekawostką jest fakt, że ostatni raz w historii klubu sytuacja w której w lidze rywalizowały dwa seniorskie zespoły miała miejsce w sezonie 1979/80. Wówczas drużyna rezerw Huraganu nie ukończyła ligowej rywalizacji w C-klasie i została wycofana tuż po zakończeniu pierwszej rundy - jesienią 1979 roku. 

Przed ligą czerwono-czarnych czeka pięć gier kontrolnych m.in. z Piastem Łubowo (A-klasa), GKS Gułtowy (B-klasa), Wełnianką Kiszkowo (B-klasa), FAS Fałkowo (A-klasa) czy WKS Owieczki (A-klasa). Huraganiści wystąpią również w rundzie wstępnej Okręgowego Pucharu Polski, która planowana jest na pierwszy weekend sierpnia. Swoje domowe mecze, w miarę możliwości, drugi zespół rozgrywał będzie tak samo jak pierwszy czyli w niedzielę o godzinie 15.

Warto zaznaczyć, że zespół trenera Raszewskiego, będący bezpośrednim zapleczem pierwszej drużyny składał się będzie głównie  z młodych wychowanków naszego klubu w wieku juniorskim. Nie zabraknie jednak również planowanego, jakże potrzebnego doświadczenia.

Na ten moment wiemy na pewno, że po blisko 10-letniej przerwie w czerwono-czarnych barwach zobaczymy Michała Kwiatkowskiego, do treningów wrócił Bartosz Stasiak, z wypożyczenia do Meblorza Swarzędz Mateusz Pawłowski, a po rocznej przerwie zobaczmy również Huberta Janowskiego (ostatnio Lider Szczytniki Czerniejewskie). Ostateczną kadrę rezerw poznamy do końca czerwca, ale już dziś wiemy, że liczyć będzie ok. 24 zawodników. Kierownikiem zespołu podobnie jak w juniorach pozostanie Andrzej Jesionkowski.

Poza pierwszą i drugą drużyną w ligowych rozgrywkach rywalizować będą jeszcze zespoły juniora młodszego, młodzików, orlików oraz żaków. (gk)

 powrót

Podobne Newsy

 • Znamy ligowych rywali pierwszej i drugiej drużyny seniorów
  2 lipca 2020 r.
  Znamy ligowych rywali pierwszej i drugiej drużyny seniorów

  Wielkopolski Związek Piłki Nożnej przedstawił z jakimi rywalami przyjdzie rywalizować naszym seniorskim drużyną w zbliżającym się sezonie 2020/21. Drużyna seniorów rozgrywki V ligi rozpocznie w pierwszy weekend sierpnia, z kolei rezerwy do walki o ligowe punkty w B-klasie przystąpią 2 tygodnie później. Obie drużyny wystąpią również rozgrywkach TOTOLOTEK Pucharu Polski.

  więcej 
 • Kadra seniorów – ubyli. Dziękujemy!
  25 czerwca 2020 r.
  Kadra seniorów – ubyli. Dziękujemy!

  W przyszłej rundzie sezonu 2020/21 w czerwono-czarnych nie zobaczmy trzech zawodników, którzy reprezentowali Huragan w zeszłym, niepełnym sezonie. Bramkarzowi Mikołajowi Miczyńskiemu, obrońcy Mikołajowi Nowakowi oraz pomocnikowi Bohdanowi Trilowi dziękujemy za czas spędzonych w Pobiedziskim klubie i życzymy powodzenia na dalszej, nie tylko sportowej „drodze”!

  więcej 
 • Seniorzy rozpoczęli przygotowania do sezonu
  15 czerwca 2020 r.
  Seniorzy rozpoczęli przygotowania do sezonu

  Po dziesięciodniowej przerwie do treningów powróciła drużyna seniorów. Tym samym Huraganiści rozpoczęli przygotowania do sezonu 2020/21, który rozpocznie się w weekend 1/2 sierpnia. Na ten właśnie termin zaplanowana została pierwsza kolejka V ligi. Przed meczami o stawkę czerwono-czarnych czeka seria gier kontrolnych. Najbliższe spotkanie już w przyszłą sobotę 20 czerwca.

  więcej