Na półfinale drugi zespół kończy pucharową przygodę

Siedem spotkań rozegrał drugi zespół seniorów Huraganu w tegorocznej edycji Okręgowego Pucharu Polski strefy poznańskiej.

W półfinale Pobiedziszczanie przegrali na własnym terenie z reprezentantem wielkopolskiej V ligi Przemysławem Poznań 1:3 (1:2).

Rywale po bramkach w 3' i 32' minucie prowadzili 2:0. Gola kontaktowego dającego nadzieje na korzystny rezultat zdobył sześć minut przed przerwą Marcin Jesionkowski.

Kwadrans po wznowieniu drugiej połowy rywale podwyższyli prowadzenie, ostatecznie jak się później okazało ustalając wynik meczu. Siedem minut wcześniej rzut karny obronił Krzysztof Chmielewski, który był zdecydowanie "najjaśniejszym punktem" drużyny trenera Roberta Raszewskiego.

Przypomnijmy, że nasz zespół przygodę z pucharem rozpoczął od rundy wstępnej. Huraganiści pokonali 6 szczebli, wygrywając kolejno z juniorami TPS Winogrady (liga juniorska), Orłami Plewiska (B-klasa), Meblorzem Swarzędz (V-liga), TPS Winogrady Poznań (V-liga), Płomieniem Przyprostnia (V-liga) i Canarinhos Skórzewo (kl. okręgowa). Pokonanie zespołów m.in. rywalizujących na co dzień w V-lidze z pewnością był sporym sukcesem.

Przemysław Poznań w finale, który rozegrany zostanie 11 listopada spotka się z drużyną Gromu Plewiska.

Skład: Krzysztof Chmielewski - Michał Śnieciński (46' Szymon Włodarczyk), Jakub Treumann, Piotr Trepka, Bartosz Stasiak (60' Mateusz Łaczkowski) - Filip Szkutnik (75' Maksymilian Janowski), Eryk Drożdżyński, Bartosz Żołądkiewicz (82' Mateusz Trepka), Ryszard Wierzbiński (80' Stanisław Snuszka)  - Marcin Jesionkowski, Mikołaj Witaszyk. Ponadto w kadrze: Marceli Hierowski. (gk)