Rezerwy ogrywają Meblorza i grają dalej w pucharze!

Trzecie pucharowe zwycięstwo w środowe popołudnie zaliczył zespół rezerw. Młodzi Huraganiści w 1/32 OPP strefy poznańskiej wyeliminowali występujący na co dzień w V lidze zespół Meblorza Swarzędz.

Awans podopieczni Roberta Raszewskiego zapewnili sobie po serii rzutów karnych. W regulaminowym czasie gry padł remis 1:1 (0:0).

W pierwszej dość wyrównanej połowie był remis 0:0. Obie drużyny stwarzały sobie sytuacje do zdobycia gola, lecz piłka ostatecznie do bramki nie wpadła. Zaraz po przerwie w 48' minucie wynik otworzył Mikołaj Witaszyk po dokładnym podaniu Szymona Włodarczyka.

Od tego momentu przeważali rywale, którzy gola wyrównującego zdobyli w 72' minucie za sprawą Mateusza Sobkowiaka. "Meblorze" stwarzali sobie sytuacje bramkowe, ale nie trafiali w światło bramki albo dobrze w bramce HP spisywał się Krzysztof Chmielewski

W konkursie rzutów karnych lepiej spisali się Huraganiści, którzy po siedmiu seriach wygrali ostatecznie 6:5 i sprawili nie lada sensację eliminując z dalszej pucharowe rywalizacji V-ligowy zespół ze Swarzędza. Decydującego karnego wybronił wspomniany golkiper Huraganu Krzysztof Chmielewski.

Tym samym drugi zespół seniorów 15 września zagra w 1/16 OPP strefy poznańskiej. W najbliższych dniach poznamy kolejnego rywala. Warto dodać, że pierwsza drużyna do pucharowej gry z racji statusu IV-ligowca włączy się dopiero wiosną, na szczeblu województwa wielkopolskiego.

Skład: Krzysztof Chmielewski - Adam Ostajewski, Jakub Treumann (Nikodem Góralski), Hubert Kaptur, Bartosz Stasiak (Mateusz Łaczkowski) - Mateusz Kozłowski (Stanisław Snuszka), Eryk Drożdżyński, Filip Szkutnik, Michał Kwiatkowski (Michał Śnieciński), Szymon Włodarczyk - Mikołaj Witaszyk. Ponadto w kadrze: Marceli Hierowski, Dominik Drążek, Mateusz Trepka. (gk)

Puchar Polski: HURAGAN II - Meblorz Swarzędz 1:1 (0:0) karne 6:5

• Puchar Polski: HURAGAN II - Meblorz Swarzędz 1:1 (0:0) karne 6:5