Ruszają rozgrywki młodzieżowe!

Ruszają rozgrywki młodzieżowe!

Drużyny młodzieżowe Akademii Huraganu Pobiedziska trenują już od początku sierpnia, a w trwającym tygodniu zainaugurują rozgrywki ligowe, organizowane przez Wielkopolski Związek Piłki Nożnej.

Wcześniej do gry "weszły" rezerwy, które poza niedzielnym remisem z Antaresem Zalasewo rywalizują w rozgrywkach pucharowych.

Jeśli chodzi o rywalizacje młodzieżową runda jesienna przyniesie kilka zmian. Nowością będzie system rozgrywek w kategorii orlik. Do tej pory zawodnicy w tej kategorii wiekowej rywalizowali w systemie ligowym, rozgrywając jeden mecz w weekend, a po całej rundzie prowadzona była klasyfikacja zespołów. Od tej rundy WZPN podjął decyzję o zreformowaniu rozgrywek, wprowadzając system turniejowy. Zawodnicy będą rywalizowali co dwa tygodnie, nie będzie prowadzona klasyfikacja, ale liczba spotkań w trakcie turniejów będzie zwiększona do trzech.

Cała zmiana ma służyć lepszemu rozwojowi zawodników i skupieniu się na aspektach szkoleniowych, ponad wynikami. Głęboko wierzymy, że taki efekt zostanie osiągnięty. Oprócz wspomnianego orlika zmagania ligowe również  w formie turniejowej rozpoczną skrzaty i żaki. Z kolei ligowe rozgrywki zainaugurują drużyny młodzika, trampkarza i juniora. Jesień w wykonaniu naszych drużyn wygląda bardzo obficie tak więc zachęcamy do bieżącego śledzenia strony naszej Akademii!

Więcej ciekawych informacji dotyczących codziennego funkcjonowania Akademii Huraganu Pobiedziska, zdjęcia, relacje i ciekawostki znaleźć można na dedykowanym grupom młodzieżowym profilu na facebooku i w zakładce Akademia na naszej stronie. Zapraszamy do odwiedzin i polubienia! (ts/gk)

 powrót

Podobne Newsy

 • Trampkarze po obozie w Pobierowie
  15 września 2021 r.
  Trampkarze po obozie w Pobierowie

  W dniach 5-11. września drużyna trampkarzy Huraganu (roczniki 2008-2009) przebywała na obozie sportowym w nadmorskim Pobierowie. Do dyspozycji drużyny było boisko piłkarskie ze sztuczną nawierzchnią, na którym czerwono-czarni zaliczyli osiem jednostek treningowych.

  więcej 
 • Huragan z gradem… bramek
  14 września 2021 r.
  Huragan z gradem… bramek

  Podczas ostatniego weekendu w 5 meczach z udziałem naszych drużyn padło aż 30 bramek! Zapraszamy do krótkiej relacji z meczów zespołów Akademii Huragan Pobiedziska.

  Juniorzy swój pierwszy mecz w obecnej kolejce zagrali już we wtorek. Był to efekt przełożenia meczu z wcześniejszego weekendu.

  więcej 
 • Intensywny weekend drużyn Akademii
  7 września 2021 r.
  Intensywny weekend drużyn Akademii

  Piłkarska jesień rozpoczęła się na dobre. W miniony weekend wszystkie nasze zespoły brały udział w rozgrywkach pod patronatem Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej.

  Drużyny żaków oraz orlików w tym sezonie rozgrywają cykl turniejów, podczas których nie jest prowadzona klasyfikacja miejsc i punktów.

  więcej