Ruszają rozgrywki młodzieżowe!

Ruszają rozgrywki młodzieżowe!

Drużyny młodzieżowe Akademii Huraganu Pobiedziska trenują już od początku sierpnia, a w trwającym tygodniu zainaugurują rozgrywki ligowe, organizowane przez Wielkopolski Związek Piłki Nożnej.

Wcześniej do gry "weszły" rezerwy, które poza niedzielnym remisem z Antaresem Zalasewo rywalizują w rozgrywkach pucharowych.

Jeśli chodzi o rywalizacje młodzieżową runda jesienna przyniesie kilka zmian. Nowością będzie system rozgrywek w kategorii orlik. Do tej pory zawodnicy w tej kategorii wiekowej rywalizowali w systemie ligowym, rozgrywając jeden mecz w weekend, a po całej rundzie prowadzona była klasyfikacja zespołów. Od tej rundy WZPN podjął decyzję o zreformowaniu rozgrywek, wprowadzając system turniejowy. Zawodnicy będą rywalizowali co dwa tygodnie, nie będzie prowadzona klasyfikacja, ale liczba spotkań w trakcie turniejów będzie zwiększona do trzech.

Cała zmiana ma służyć lepszemu rozwojowi zawodników i skupieniu się na aspektach szkoleniowych, ponad wynikami. Głęboko wierzymy, że taki efekt zostanie osiągnięty. Oprócz wspomnianego orlika zmagania ligowe również  w formie turniejowej rozpoczną skrzaty i żaki. Z kolei ligowe rozgrywki zainaugurują drużyny młodzika, trampkarza i juniora. Jesień w wykonaniu naszych drużyn wygląda bardzo obficie tak więc zachęcamy do bieżącego śledzenia strony naszej Akademii!

Więcej ciekawych informacji dotyczących codziennego funkcjonowania Akademii Huraganu Pobiedziska, zdjęcia, relacje i ciekawostki znaleźć można na dedykowanym grupom młodzieżowym profilu na facebooku i w zakładce Akademia na naszej stronie. Zapraszamy do odwiedzin i polubienia! (ts/gk)

 powrót

Podobne Newsy

 • Dobrze nastawione celowniki
  25 maja 2022 r.
  Dobrze nastawione celowniki

  Młodzi Huraganiści po raz kolejny dobrze zaprezentowali się podczas minionego weekendu. W trzech meczach zdobyli aż szesnaście bramek.

  Najwięcej, bo aż 9 goli, zaaplikowali swoim rywalom trampkarze, którzy pokonali Kotwicę Kórnik 9:4.

  więcej 
 • Weekend z mnóstwem bramek
  16 maja 2022 r.
  Weekend z mnóstwem bramek

  To był bardzo dobry weekend w wykonaniu młodzieżowych drużyn jeżeli chodzi o skuteczność w ofensywie, co przełożyło się na komplet zwycięstw naszych drużyn.

  Imponująco zaprezentowali się juniorzy, którzy jako pierwsi rozpoczęli weekendowe granie.

  więcej 
 • Orliki na międzynarodowym turnieju Marathon Cup
  12 maja 2022 r.
  Orliki na międzynarodowym turnieju Marathon Cup

  Zespół orlików prowadzony przez trenerów Roberta Raszewskiego oraz Przemysława Piechockiego wziął udział w bardzo silnie obsadzonym międzynarodowym turnieju Marathon Cup w Poznaniu.

  więcej