Ćwierćfinał OPP strefy poznańskiej dla drugiej drużyny HP!

Kolejny awans zaliczyła druga drużyna seniorów Huraganu w rozgrywkach Okręgowego Pucharu Polski strefy poznańskiej.

Czerwono-czarni pokonali na własnym terenie V-ligowy Płomień Przyprostynia po rzutach karnych i awansowali do ćwierćfinału!

W regulaminowym czasie padł remis 3:3 choć do przerwy rywale prowadzili 1:0. Rzuty karne lepiej egzekwowali miejscowi wygrywając w tym elemencie gry 5:4! Trzeba przyznać, że środowe pucharowe spotkanie, szczególnie w drugiej połowie przyniosło kibicom sporo emocji!

Wynik meczu otworzyli rywale w 43' minucie meczu strzelając tym samym czerwono-czarnym tak zwaną bramkę do szatni. Na 2:0 Płomień podwyższył w 57' minucie i mogło się wydawać, że jest po meczu.

Nic jednak mylnego. W 63' minucie gola kontaktowego zdobył Ryszard Wierzbiński, lecz cztery minuty później było 3:1 po bardzo ładnym trafieniu Michała Guci. Huraganiści odpowiedzieli zaraz po wznowieniu gry po golu wprowadzonego w drugiej połowie Szymona Włodarczyka.

Wyrównanie dało bardzo precyzyjne trafienie Bartosza Żołądkiewicza w 77' minucie. W końcówce obie drużyny mogły rozstrzygnąć mecz na swoją korzyść, lecz zabrakło przede wszystkim skuteczności.

"Jedenastki" bezbłędnie strzelali Huraganiści i po pięciu seriach wygrali 5:4. Bohaterem "11" został Krzysztof Chmielewski, który obronił piątego karnego strzelanego przez zawodnika z Przyprostyni! Warto zaznaczyć, że w 18-osobowej kadrze znalazło się 13. młodzieżowców z czego 8. zagrało w pierwszej "11".

Kolejny mecz rozegrany zostanie 13 października w środę o godzinie 16. również na stadionie w Pobiedziskach. Stawką tego meczu będzie awans do półfinału OPP strefy poznańskiej! Rywalem HP będzie Canarinhos Skórzewo (kl. okręgowa).

Przypomnijmy, że nasz zespół przygodę z pucharem rozpoczął od rundy wstępnej. Huraganiści pokonali już 5 szczebli, wygrywając kolejno z juniorami TPS Winogrady (liga juniorska), Orłami Plewiska (B-klasa), Meblorzem Swarzędz (V-liga), TPS Winogrady Poznań (V-liga) i teraz z Płomieniem Przyprostnia (V-liga). Pokonanie zespołów rywalizujących na co dzień w V-lidze z pewnością jest sporym sukcesem!

Skład: Krzysztof Chmielewski - Jakub Treumann, Michał Śnieciński, Hubert Kaptur, Piotr Trepka - Mateusz Kozłowski (54' Szymon Włodarczyk), Filip Szkutnik, Ryszard Wierzbiński, Eryk Drożdżyński (70' Stanisław Snuszka), Bartosz Żołądkiewicz - Mikołaj Witaszyk. Ponadto w kadrze: Marceli Hierowski, Paweł Drabarz, Mikołaj Wójcik, Dawid Górzyński, Dominik Drążek. (gk)

Puchar Polski: HURAGAN II - Płomień Przyprostynia 3:3 (0:1) k. 5:4

• Puchar Polski: HURAGAN II - Płomień Przyprostynia 3:3 (0:1) k. 5:4