Rezerwy w 1/8 Okręgowego Pucharu Polski strefy poznańskiej!

Nie zatrzymuje się drużyna rezerw Huraganu w jesiennych rozgrywkach pucharowych. Podopieczni trenera Roberta Raszewskiego pokonali kolejnego V-ligowca i awansowali już do 1/8 Okręgowego Pucharu Polski strefy poznańskiej!

Czerwono-czarni w 1/16 rozgrywek wygrali na własnym terenie z TPS Winogrady Poznań 3:1 (1:0).

Przypomnijmy, że nasz zespół przygodę z pucharem rozpoczął od rundy wstępnej. Huraganiści pokonali już 4 szczeble, wygrywając kolejno z juniorami TPS Winogrady (liga juniorska), Orłami Plewiska (B-klasa), Meblorzem Swarzędz (V-liga) i teraz z pierwszym zespołem TPS (V-liga). Pokonanie zespołów rywalizujących na co dzień w V-lidze z pewnością jest sporym sukcesem!

Wracając do środowej potyczki, do przerwy Pobiedziszczanie prowadzili 1:0 po golu głową z rzutu rożnego z 6' minuty Mikołaja Witaszyka. Do przerwy pomimo sytuacji z obu stron wynik nie uległ zmianie.

W drugiej połowie rywale chcieli powalczyć o dobry wynik co potwierdziły trzy korekty w składzie zespołu z Poznania. Jednak w 69' i 79' to drugi zespół seniorów HP cieszył się ze zdobyczy bramkowych. Najpierw bramkarza rywali pokonał Stanisław Snuszka, a później Ryszard Wierzbiński.

W doliczonym czasie gry honorowe trafianie dla TPS zaliczył Mateusz Szeląg. Tym samym gospodarze wygrali 3:1 i w kolejnej rundzie zagrają z kolejnym V-ligowcem Płomieniem Przyprostynia. Mecz rozegrany zostanie w Pobiedziskach w środę 29 września  o godzinie 17. Wszystkie wyniki pucharu dostępne tutaj.

Skład: Krzysztof Chmielewski - Nikodem Góralski (Mateusz Łaczkowski), Michał Śnieciński, Hubert Kaptur, Piotr Trepka (Dominik Drążek) - Mateusz Kozłowski, Michał Kwiatkowski (Mateusz Trepka), Eryk Drożdżyński, Ryszard Wierzbiński, Maksymilian Janowski (Stanisław Snuszka) - Mikołaj Witaszyk. Ponadto w kadrze: Marceli Hierowski, Kamil Darzecki, Paweł Drabarz. (gk)

Puchar Polski: HURAGAN II - TPS Winogrady Poznań 3:1 (1:0)

• Puchar Polski: HURAGAN II - TPS Winogrady Poznań 3:1 (1:0)