Najbliższy mecz

Ostatni mecz

Pewna wygrana Unii w Swarzędzu

17 04 08     Gładkim trzybramkowym zwycięstwem rywali ze Swarzędza zakończyło się wyjazdowe spotkanie piłkarzy Huraganu. Nasi przeciwnicy wygrali zasłużenie inkasując komplet punktów. Był to z pewnością najgorszy mecz w wykonaniu naszej drużyny w tej rundzie.

Początek spotkania to zdecydowane ataki Unii. W 9. minucie po rzucie wolnym i strzale głową Jakuba Marzyńskiego było 1:0. Wcześniej rywale nie wykorzystali dwóch dogodnych sytuacji do zdobycia gola.

Czerwono-czarni pomimo walki nie potrafili zagrozić gospodarzom. W grze naszej drużyny było sporo niedokładności, co dobrze wykorzystywali nasi przeciwnicy.

Chwilę po rozpoczęciu drugiej połowy wyrównanie powinien dać Mikołaj Witaszyk, którego strzał z ok. 9. metrów na rzut rożny sparował bramkarz. Niestety w 58' minucie kolejnego gola w tej rundzie zdobył brat reprezentanta Polski Mariusza Stępińskiego, Krzysztof, który strzałem głową pokonał Bartosza Kordylewskiego.

Tuż po stracie gola mogła paść bramka kontaktowa ale ponownie po strzale Adam Napieralskiego wyśmienicie zachował się golkiper Unii Swarzędz. Chwilę później silny strzał Damian Gocałka z ok. 20. metrów fenomenalnie obronił Andrzej Budnik, parując uderzenie na rzut rożny. Z kolei chwilę wcześniej Swarzędzanie m.in. trafili w poprzeczkę.

W 72. minucie po dośrodkowaniu z rzutu wolnego drugiego gola zdobył Stępiński popisując się pięknym uderzeniem tzw. nożycami ustalać tym samym wynik meczu na 3:0.

Bramki: 9' Jakub Marzyński, 58' Krzysztof Stępiński, 72' Krzysztof Stępiński

Skład: Bartosz Kordylewski - Bartosz Ciarkowski, Marcin Pająk, Patryk Jóźwiak, Mateusz Siemiński - Mateusz Gawroński (79' Mateusz Francuszkiewicz), Damian Siek (59' Oskar Włodarczyk), Damian Gocałek, Marcin Jackowiak, Mikołaj Kidawa (58' Adam Napieralski) - Mikołaj Witaszyk. Ponadto w kadrze: Marcin Kamiński, Michał Garczyński, Mateusz Pawłowski. (gk)