Jesteśmy od 1937
Rywalizujemy
Realizujemy się
Szkolimy młodzież
Odnosimy sukcesy
Wspólnie

Najbliższy mecz

Ostatni mecz

Niepokonany Huragan nadal liderem tabeli

18 08 26     Remisem 1:1 zakończył się hit kolejki w którym Pobiedziszczanie podejmowali na własnym terenie wicelidera Wełnę Skoki. Po IV kolejce spotkań czerwono-czarni nadal pozostają liderem tabeli. Warto podkreślić, że niedzielne spotkanie obejrzało blisko 300. kibiców. 

  Huraganiści przystąpili do szlagierowego meczu bez 5. zawodników. Kontuzje wyeliminowały z gry Jędrzejczaka, Siemińskiego, Sadowczyka oraz Wierzbińskiego. Trener nie mógł również skorzystać z usług Karasiewicza. Na domiar złego z lekkimi urazami, które niestety zmusiły do zmiany w trakcie meczu  rywalizację rozpoczęli Nowicki, Chachuła i Jackowiak.

        Powyższe problemy nie przeszkodziły gospodarzom w rozegraniu dobrego spotkania. Prowadzenie w 33. minucie naszej drużynie dał Mikołaj Witaszyk, który głową z bliskiej odległości pokonał bramkarza Wełny po wcześniejszej asyście Bartosza Żołądkiewicza. Chwile później po uderzeniu z dystansu Marcina Jackowiaka piłka trafiła w poprzeczkę i wyszła poza boisko.

       W doliczonym czasie gry pierwszej połowy fenomenalną interwencją popisał się golkiper Wełny Mateusz Brzytwa, który z najwyższym trudem wybronił strzał Davida Paku-Tsheli. Wspomniany Brzytwa obronił również groźny strzał Mateusza Chachuły.

       Rywale zagrozili bramce Dominika Nowickiego w 15. minucie meczu. Brak skuteczności gości uchronił Huragan przed stratą bramki. Wyrównanie padło w 40. minucie gry po wrzucie z autu i strzale Radosława Modlibowskiego z przewrotki z ok. 7. metrów. W pierwszej połowie z powodu kontuzji trener Wełny Andrzej Ostański musiał dokonać dwóch zmian.

     Druga połowa to prowadzenie gry przez gospodarzy. Goście skoncentrowali się na czujności w defensywie i wyprowadzaniu szybkich groźnych kontrataków. W 86. minucie po rzucie rożnym i strzale Igora Watrasa z światła bramki na kolejny rzut rożny piłkę wybił zawodnik rywali. Wełna kończyła mecz w "10" po dwóch żółtych kartkach dla Mateusza Piechowskiego, który opuścił boisko w doliczonym czasie gry.

     Warto zaznaczyć, że w 70. minucie meczu w seniorskiej drużynie Huraganu zadebiutował 17-letni wychowanek Marcin Jesionkowski. Siedem minut później okazję do debiutu w oficjalnym meczu miał również, wychowanek 19-letni Bartosz Łaganowski, który zmienił w bramce kontuzjowanego Dominika Nowickiego.    

      Skład: Dominik Nowicki (77' Bartosz Łaganowski) - Piotr Trepka, Maciej Sommerfeld, Patryk Jóźwiak, Kacper Bienert (80' Bartosz Stasiak) - David Paku-Tshela, Mikołaj Szymocha, Marcin Jackowiak, Bartosz Żołądkiewicz, Mateusz Chachuła (65' Igor Watras) - Mikołaj Witaszyk (70' Marcin Jesionkowski). Ponadto w kadrze: Mariusz Olczyk, Ryszard Wierzbiński.

       Kolejny mecz ligowy Huraganiści zagrają na wyjeździe w następną niedzielę o godzinie 15. Rywalem naszej drużyny będzie czwarty zespół ligi Płomień Połajewo. (gk) 

jesien17

Sponsor strategiczny

Logo Pobiedziska moc

Sponsor główny

Pawlowski

Grzeczka

 

 

Sponsor premium

kruszgeo sp

tiptopol1

pawelkrawczyk

sgb

witrans1

kosbruk

Mini stal B sp

 

 

Sponsor

Partner