Zapowiedź - środa, 19:00, Puchar Polski: HURAGAN - Polonia Środa Wlkp.

Zapowiedź - środa, 19:00, Puchar Polski: HURAGAN - Polonia Środa Wlkp. 2 kwietnia 2024 r.
Zapowiedź meczu     Drukuj

Po ligowych emocjach i świątecznym wypoczynku już w najbliższą środę, 3 kwietnia o godzinie 19. na Stadionie Miejskim w Pobiedziskach dojdzie do bardzo interesującego pojedynku w 1/8 Pucharu Polski na etapie wojewódzkim.

W meczu, którego stawką jest ćwierćfinał finału wojewódzkiego Pucharu Polski,  Huragan podejmie zeszłorocznego finalistę i pięciokrotnego zdobywcę tego trofeum w ostatnich siedmiu latach, III-ligową Polonię Środa Wielkopolska.

Huraganiści po wyeliminowaniu w 1/16 pucharu Polonii Leszno (wygrana 2:1 po bramkach Marcina Jędrzejczaka i Jana Borowiaka) zmierzą się z Polonia Środa Wlkp., która w 1/16 rozgromiła na wyjeździe zeszłorocznego zdobywcę Pucharu, Sokół Kleczew aż 4:0.

Przypomnijmy, że drużynę średzką od jesieni zeszłego roku prowadzi dobrze znany i lubiany wieloletni trener Huraganu Paweł Kutynia. Polonia w obecnym sezonie III ligi gr. 2 (wlkp-kujawsko-pomorskiej) zajmuje wysokie 7 miejsce. Wiosną poza meczem pucharowym, wygrała 3 mecz ligowe a 2 przegrała, ostatnio w Wielką Sobotę przegrywając 0:3 z Flotą w Świnoujściu.

W historii spotkań pucharowych pomiędzy Huraganem, a Polonią Środa najbliższy mecz będzie piątym pojedynkiem. Wcześniejsze 4 odbyły się na szczeblu okręgu poznańskiego odpowiednio w sezonie: 1983/84 (w dwumeczu awans Huraganu choć rewanż w Pobiedziskach nie doszedł do skutku wo. dla gospodarzy), 2008/09 (awans Polonii po wygranej 3:0 w Pobiedziskach), 2012/13 (1/2 finału i pamiętna wygrana HP 4:2) oraz 2017/18 (przegrana HP w 1/4 finału w Poznaniu aż 0:9).

Pucharowe spotkanie z Polonią będzie również drugim w tym roku pomiędzy drużynami. Przed sezonem w meczu towarzyskim rozegranym 7 lutego Polonia wygrała z Huraganem 3:2 choć do 89. minuty prowadził Huragan po bramkach zawodnika testowanego i Błażeja Krzywickiego.

Wygrany środowego spotkania, kolejny mecz rozegra u siebie 24 kwietnia trafiając na lepszego z pary Nielba Wągrowiec -Noteć Czarnków (mecz odbędzie się 9 kwietnia) a będzie to już ¼ finału pucharu na szczeblu wojewódzkim.

Przed mecze nastąpi pożegnanie za niespełna 7-letnią grę i reprezentowanie barw Huraganu, przez lubianego wśród kibiców Davida Paku-Tshela.

W przerwie meczu  dla posiadaczy biletów i karnetów (informacja o biletach) tradycyjnie zostaną wylosowane nagrody. Więcej informacji o meczu w wydarzeniu na klubowym profilu na facebook.

Zapraszamy do tekstowego śledzenia boiskowych wydarzeń na naszej stronie. W okienku gdzie widnieje informacja "Ostatnie mecze" (na głównej stronie) po rozpoczęciu meczu pojawi się informacja "Wynik na żywo". Po kliknięciu w komunikat lub wynik będzie można na żywo sprawdzać co dzieje się w trakcie meczu. (mw)

Huragan Pobiedziska