Wygrana i awans do 1/8 pucharowych zmagań

Pierwszy mecz o stawkę w 2024 roku zaliczyli seniorzy naszego klubu. Czerwono-czarni wygrali na własnym terenie z ligowym rywalem Polonią Leszno 2:1 (0:1) i tym samym zapewnili sobie awans do 1/8 Pucharu Polski na szczeblu województwa

Wynik meczu w 23' minucie otworzyli goście. Po rzucie wolnym piłkę do bramki z bliskiej odległości skierował obrońca Polonii Michał Wawrzyniak. Chwilę później rywale mogli podwyższyć prowadzenie, ale sytuację sam na sam wybronił Krzysztof Chmielewski, który po półtorej roku spędzonym na wypożyczeniach w innych klubach wrócił do HP.

Huraganiści pierwszy raz bramce przeciwnika zagrozili w 29' minucie. Po rzucie rożnym i zamieszaniu górą jednak był golkiper z Leszna. Tuż przed przerwą w ładnym stylu Wiktor Nowicki odbił na rzut rożny strzał Mykhailo Mazura.

Druga połowa rozpoczęła się od wyrównania. W 49' minucie bramkę głową po rzucie rożnym zdobył Marcin Jędrzejczak robiąc sobie tym samym idealny prezent urodzinowy. Osiem minut później było już 2:1. Z ostrego konta silnym uderzeniem po długim rogu piłkę do bramki skierował Jan Borowiak.

Do końca meczu wynik się już nie zmienił choć obie ekipy stworzyły sobie sytuacje dogodne do zdobycia gola. Tym samym Huragan awansował do 1/8 rozgrywek gdzie zmierzy się ze zwycięzcą pary Sokół Kleczew - Polonia Środa Wlkp. Obie drużyny rywalizują na boiskach III ligi.

Szersza fotorelacja dostępna będzie na klubowym profilu na facebook. Składy, statystyki oraz szczegóły meczowe dostępne są tutaj(gk)

Puchar Polski: HURAGAN - Polonia Leszno 2:1 (0:1)

• Puchar Polski: HURAGAN - Polonia Leszno 2:1 (0:1)