Jesteśmy od 1937
Rywalizujemy
Realizujemy się
Szkolimy młodzież
Odnosimy sukcesy
Wspólnie

Najbliższy mecz

Ostatni mecz

TYMCZASOWY ZARZĄD KRYZYSOWY

Fotolia 71814701 XS

Szanowni Państwo!

 

W piątek 08 lipca 2016 roku odbyło się III Walne Zebranie Wyborcze Członków Stowarzyszenia MGKS Huragan Pobiedziska, w którym uczestniczyły 52 osoby!!! Wszystkim, którzy nam towarzyszyli w tym trudnym dniu serdecznie dziękujemy!
Po burzliwej naradzie i kolejnym już trzecim podejściu nowym Prezesem Stowarzyszenia został wieloletni działacz, trener i sympatyk Klubu Pan Andrzej Ritter. Skład Zarządu został poszerzony i w chwili obecnej wygląda następująco:
Andrzej Ritter - Prezes Zarządu
Andrzej Jesionkowski - V-ce Prezes Zarządu
Maciej Kistowski - Skarbnik
Monika Drożdżyńska - Sekretarz
Krzysztof Kurczalski - Członek Zarządu
Piotr Zieliński - Członek Zarządu

Prezes Andrzej Ritter, przy jednogłośnym poparciu całego Zarządu, zaprosił do współpracy Pana Grzegorza Krawczyka, który będzie pełnił funkcję Koordynatora Grupy Seniorskiej. Jego doświadczenie będzie dla nas wielkim wsparciem.

Jednocześnie pragniemy podkreślić, że Zarząd w obecnym składzie będzie funkcjonował tylko przez najbliższych kilka miesięcy do czasu rozwiązania ciągnącego się od lat kryzysu. Decyzja Pana Andrzeja Rittera o podjęciu wyzwania bycia Prezesem Stowarzyszenia oraz decyzje pozostałych członków zapadły po części w nadziei na zmianę sytuacji finansowej Klubu, ale również w nadziei na stały, dobry kontakt z Władzami Gminy. Miniony tydzień obfitował w spotkania i rozmowy telefoniczne. Dotyczyły one głównie zmiany sposobu finansowania Klubu. Nie sposób nie napisać, że dotychczas Władze Gminy zapewniały nas, że nie ma możliwości finansowania drużyny seniorskiej z dotacji, którą Stowarzyszenie otrzymywało. Stojąc w obliczu pytania "być albo nie być" postanowiliśmy zapytać naszych sąsiadów / zaprzyjaźnione Kluby jak radzą sobie z finansowaniem swoich drużyn. Okazało się, że to są ku temu odpowiednie narzędzia prawne – m.in. Ustawa z dnia 25 czerwca 2010 o sporcie. Dotychczasowe zresztą finansowanie z pożytku publicznego również na to pozwala
Dramatyczna sytuacja zaowocowała obietnicą wsparcia ze strony zastępcy Burmistrza Zbigniewa Zastrożnego w wypracowaniu zadowalającego obie strony sposobu finansowania Stowarzyszenia. Pełni nadziei postanowiliśmy raz jeszcze zaufać zapewnieniom, podjąć wyzwanie i w ciągu najbliższych 2 miesięcy przy współpracy z UMiG Pobiedziska opracować nowy plan.

Sponsor strategiczny

Logo Pobiedziska moc

Sponsor główny

Pawlowski

Grzeczka

 

 

Sponsor premium

kruszgeo sp

tiptopol1

pawelkrawczyk

sgb

witrans1

kosbruk

Mini stal B sp

 

 

Sponsor

Partner