Najbliższy mecz

Ostatni mecz

Lider na kolanach! Huragan demoluje rywala

18 11 03 2     Grupka kibiców Huraganu, która wybrała się na mecz do Obornik z pewnością nie ma czego żałować. Piłkarze Huraganu rozbili dotychczasowego lidera naszej ligi Spartę Oborniki aż 4:0!

Już w drugiej minucie Huraganiści powinni objąć prowadzenie ale, doskonałej okazji nie wykorzystał Marcin Jesionkowski. Minutę później z największym trudem na rzut rożny po bombie z ok. 30 metrów Patryka Jóźwiaka wybił doświadczony golkiper rywali Jacek Wosicki

Dobra, ambitna, pełna zaangażowania gra gości wynagrodzona została w 6' gry. Po zagraniu Jesionkowskiego do końca poszedł Kacper Bienert, który zmusił do interwencji bramkarza rywali. Ten wybijając piłkę trafił w swojego obrońcę który wpakował futbolówkę do własnej bramki.

W 15' minucie było już 2:0. Tym razem idealne zagranie z bocznego sektora boiska Marcina Jędrzejczaka wykorzystał strzałem z ok. 5. metrów David Paku-Tshela. Rywale po raz pierwszy groźnie zaatakowali w 25' minucie lecz strzał zawodnika gospodarzy został zablokowany.

Dziesięć minut przed końcem pierwszej części meczu wynik podwyższył najlepszy strzelec naszego zespołu Mateusz Chachuła, który wykorzystał podanie Marcina Jesionkowskiego i z ok. 8. metrów nie dał szans Wosickiemu. W końcówce pierwszej odsłony przycisnęli Oborniczanie, którzy w krótkim odstępie czasu wykonywali trzy rzuty wolne z ok. 16-18 metrów ale, poważnie nie zagrozili bramce strzeżonej przez Dominika Nowickiego.

Druga połowa, podobnie jak pierwsza była dobrym piłkarskim widowiskiem. W 59' minucie po raz kolejny w tej rundzie perfekcyjnie w naszej bramce zachował się Nowicki, który obronił strzał głową z bliskiej odległości. Wynik po trójkowej akcji w 72' min. Paku-Witaszyk-Gocałek podwyższył ten ostatni zdobywając naprawdę ładnego gola.

Co ciekawe wynik mógł być jeszcze wyższy ale, w końcówce dogodnych okazji nie wykorzystali Mateusz Pawłowski oraz Kacper Bienert. Ostatecznie Pobiedziszczanie zasłużenie wygrali arcyważne dla układu tabeli spotkanie. Wygrana 4:0 ze Spartą Oborniki to najwyższa wygrana z tym rywalem w historii spotkań obu drużyn.

Skład: Dominik Nowicki - Bartosz Stasiak (55' Ryszard Wierzbiński), Damian Gocałek, Mateusz Siemiński, Kacper Bienert - Marcin Jędrzejczak (68' Mikołaj Szymocha), Patryk Jóźwiak, Piotr Trepka, David Paku-Tshela, Mateusz Chachuła (75' Mateusz Pawłowski) - Marcin Jesionkowski (46' Mikołaj Witaszyk). Ponadto w kadrze: Mateusz Białkowski, Filip Sadowczyk, Grzegorz Karasiewicz.