Osiem tygodni rzetelnej pracy

Osiem tygodni rzetelnej pracy 3 marca 2021 r.
Seniorzy     Drukuj

11 stycznia br. roku do zajęć wrócili piłkarze seniorów Huraganu. 6 marca po dokładnie dwóch miesiącach treningów czerwono-czarni wznowią ligową rywalizację. Można śmiało uznać, że okres ten został wykorzystany w pełni.

Czy i jak przełoży się to na zbliżającą się rundę wiosenną? O tym przekonamy się w połowie czerwca!

Nie był to łatwy czas, nie tylko ze względu na okres trudnych treningów, ale również na panującą w kraju aurę. Huraganiści poza kilkoma jednostkami w hali w Kiszkowie, trenowali na orliku w Pobiedziskach oraz na pełnowymiarowym boisku w Poznaniu. Zaliczyli również 5 dniowy obóz w Słubicach.

W trakcie ośmiu tygodni pracy trenerzy Paweł Kutynia i Jacek Przybylski przeprowadzili 35 (!) jednostek treningowych, na których z pewnością cieszyć powinna ogólna frekwencja. Pobiedziszczanie dodatkowo rozegrali 7 meczów towarzyskich na pełnowymiarowych boiskach ze sztuczną trawą. Wygrali cztery - kolejno 3:2, 6:1, 3:0, 2:1, jeden zremisowali 1:1 i jeden przegrali 2:5

Praktycznie od początku z zespołem trenowali nowi zawodnicy prezentowani na naszej stronie we wcześniejszych „newsach” – Waldemar Tyliński, Maciej Jakubek oraz włączony do kadry seniorów z zespołu rezerw Maksymilian Janowski.

Martwią wyłącznie problemy Adama Niedzielskiego, który ze względu na kwestie zdrowotne nie wznowił jeszcze treningów. Warto również podkreślić, że w tzw. "treningu z piłką" jest już Daniel Brylewski, który jesienią przeszedł operację zerwanych więzadeł w kolanie.

Co przyniesie runda rewanżowa? Tego nie wiemy, bo piłka nożna, szczególnie na tym poziomie rządzi się swoimi prawami. Liczymy jednak, że tzw. „pewniakiem” w tej 17-sto kolejkowej historii będzie determinacja, walka i zespołowość, bo to jest kluczem do sukcesu na każdym piłkarskim poziomie! GoHP! (gk)

Huragan Pobiedziska