Barbara Wierzbińska piłkarką roku 2022!

Barbara Wierzbińska piłkarką roku 2022!

Wychowanka Huraganu, aktualnie zawodniczka żeńskiej drużyny Polonii Środa Wielkopolska Barbara Wierzbińska wybrana została piłkarską roku 2022 w plebiscycie Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej.

Uroczyste wręczenie wyróżnień miało miejsce podczas 65. Enea Balu Sportowca, który odbył się w połowie lutego w Poznaniu.

18-letnia zawodniczka swoją przygodę z piłką zaczęła w 2014 roku w najmłodszych drużynach klubu z Pobiedzisk. Pod okiem trenera Adama Stachowiaka rywalizowała w rozgrywkach ligowych oraz licznych turniejach. 

Od dłuższego czasu regularnie powoływana była również do Reprezentacji WZPN w swoich kategoriach z którą zdobyła w czerwcu br. Mistrzostwo Polski. Pobiedziszczanka ma za sobą również występy w reprezentacji Polski.

Drużynę HP opuściła latem 2019 roku przechodząc do Szkoły Futbolu Lejdis. Następnie reprezentowała Wartę Poznań, a obecnie wspomnianą Polonię Środa. Warto również zaznaczyć, że Basia nadal okazjonalnie trenuję z drużyną juniorów naszego klubu.

Wielkie gratulacje i życzymy kolejnych sukcesów! (gk)

 powrót

Podobne Newsy

 • PGBS Pobiedziska gra razem z nami!
  12 czerwca 2024 r.
  PGBS Pobiedziska gra razem z nami!

  Pobiedzisko-Gośliński Bank Spółdzielczy w Pobiedziskach sponsor premium naszego klubu ufundował ponad 100. okazjonalnych koszulek na 100-lecie klubu, w których dzieci i młodzież wystąpiła podczas minionego pikniku.

  więcej 
 • Piknik sportowo-rodzinny
  5 czerwca 2024 r.
  Piknik sportowo-rodzinny

  W minioną niedzielę 2 czerwca na Stadionie Miejskim w Pobiedziskach odbył się piknik sportowo-rodzinny. Było to pierwsze z wielu zaplanowanych wydarzeń, które mają upamiętnić wyjątkowy rok 100-lecia powstania Huraganu Pobiedziska.

  więcej 
 • Podsumowanie weekendu Akademii
  27 maja 2024 r.
  Podsumowanie weekendu Akademii

  Wczoraj zakończyła się 7. kolejka ligowa w rundzie wiosennej sezonu 2023/2024. Dla najmłodszych zespołów Akademii Huraganu Pobiedziska w kategorii Żaka oraz Skrzata był to ostatni weekend rozgrywek zorganizowanych pod szyldem WZPN w tym sezonie.

  więcej