Dwa tygodnie treningów zakończone wygraną w sparingu

Dwa tygodnie treningów zakończone wygraną w sparingu

Wygraną 1:0 (0:0) zakończył się pierwszy sparing zimowego okresu przygotowawczego. Rywalem czerwono-czarnych był reprezentant klasy okręgowej Lider Swarzędz. Tym samym Huraganiści po dwóch tygodniach treningów rozpoczęli okres pod znakiem gier kontrolnych.

Trenerzy Kutynia i Przybylski mieli do dyspozycji 22 zawodników w tym 2 testowanych. Zabrakło kontuzjowanego Marcina Jędrzejczaka (zbicie żeber), chorego Mateusza Chachuły oraz Damiana Gocałka. W połowie lutego do zajęć powinien wrócić również Mateusz Siemiński, który urazu (złamanie kości śródstopia) nabawił się w październikowym, ligowym pojedynku z Concordią Murowana Goślina.

Przypomnijmy, że wiosną w czerwono-czarnych barwach nie zobaczmy na pewno Bartłomieja Kubickiego i Mikołaja Szymochy, którzy dostali wolną rękę w poszukiwaniu nowych klubów oraz Mikołaja Ratajczaka, który najbliższe pół roku spędzi na wypożyczeniu w Polonii Poznań. Z kolei Mateusz Pawłowski najbliższe pół roku spędzi na wypożyczeniu w Meblorzu Swarzędz.

Wracając do sobotniej towarzyskiej potyczki po obu stronach brakowało dokładności i tzw. "czucia piłki", co nie powinno do końca dziwić na tym etapie przygotowań. Gola w 58 minucie zdobył Mikołaj Witaszyk po asyście Davida Paku-Tsheli.

W kolejną sobotę rywalem Huraganu będzie walczący o wygranie klasy okręgowej Piast Kobylnica. Mecz rozegrany zostanie o godzinie 14. na boisku ze sztuczną nawierzchnią w Swarzędzu. W tygodniu z kolei na Pobiedziszczan czekają cztery jednostki treningowe. (gk)

 powrót

Podobne Newsy

 • Maciej Ratajski zawodnikiem Huraganu!
  25 lutego 2020 r.
  Maciej Ratajski zawodnikiem Huraganu!

  Doświadczony, 33-letni środkowy obrońca Maciej Ratajski w minionym tygodniu oficjaljnie został nowym piłkarzem Huraganu. Wychowanek Warty Poznań w której w wieku 18 lat zadebiutował w III lidze przez ostatnie prawie 11 lat (z półroczną przerwą na występy w Sparcie Oborniki) związany był z Dopiewskim GKS. 

  więcej 
 • Wygrana w Gostyniu z miejscową Kanią
  22 lutego 2020 r.
  Wygrana w Gostyniu z miejscową Kanią

  Na piąty sparing okresu przygotowawczego piłkarze Huraganu udali się do Gostynia, gdzie wygrali z miejscową Kanią 3:0, do przerwy prowadząc 1:0. Rywale również występują w V lidze, zajmując na półmetku ligowych zmagań trzecie miejsce, ze startą dwóch punktów do Krobianki Krobia.

  więcej 
 • Remis w czwartym sparingu
  16 lutego 2020 r.
  Remis w czwartym sparingu

  Remisem 3:3 (1:1) zakończyła się czwarta gra kontrolna seniorów. Rywalem Huraganistów był zespół Lipna Stęszew, który podobnie jak HP występuje w V lidze. Przed zespołem trenerów Kutyni i Przybylskiego jeszcze cztery sparingi.  Do rozpoczęcia zmagań ligowych pozostał miesiąc. 

  więcej