Dwa tygodnie treningów zakończone wygraną w sparingu

Dwa tygodnie treningów zakończone wygraną w sparingu

Wygraną 1:0 (0:0) zakończył się pierwszy sparing zimowego okresu przygotowawczego. Rywalem czerwono-czarnych był reprezentant klasy okręgowej Lider Swarzędz. Tym samym Huraganiści po dwóch tygodniach treningów rozpoczęli okres pod znakiem gier kontrolnych.

Trenerzy Kutynia i Przybylski mieli do dyspozycji 22 zawodników w tym 2 testowanych. Zabrakło kontuzjowanego Marcina Jędrzejczaka (zbicie żeber), chorego Mateusza Chachuły oraz Damiana Gocałka. W połowie lutego do zajęć powinien wrócić również Mateusz Siemiński, który urazu (złamanie kości śródstopia) nabawił się w październikowym, ligowym pojedynku z Concordią Murowana Goślina.

Przypomnijmy, że wiosną w czerwono-czarnych barwach nie zobaczmy na pewno Bartłomieja Kubickiego i Mikołaja Szymochy, którzy dostali wolną rękę w poszukiwaniu nowych klubów oraz Mikołaja Ratajczaka, który najbliższe pół roku spędzi na wypożyczeniu w Polonii Poznań. Z kolei Mateusz Pawłowski najbliższe pół roku spędzi na wypożyczeniu w Meblorzu Swarzędz.

Wracając do sobotniej towarzyskiej potyczki po obu stronach brakowało dokładności i tzw. "czucia piłki", co nie powinno do końca dziwić na tym etapie przygotowań. Gola w 58 minucie zdobył Mikołaj Witaszyk po asyście Davida Paku-Tsheli.

W kolejną sobotę rywalem Huraganu będzie walczący o wygranie klasy okręgowej Piast Kobylnica. Mecz rozegrany zostanie o godzinie 14. na boisku ze sztuczną nawierzchnią w Swarzędzu. W tygodniu z kolei na Pobiedziszczan czekają cztery jednostki treningowe. (gk)

 powrót

Podobne Newsy

 • Trzy sparingi w ostatnim tygodniu przygotowań
  24 lipca 2021 r.
  Trzy sparingi w ostatnim tygodniu przygotowań

  Dwa tygodnie pozostały do pierwszego ligowego meczu Huraganu na boiskach IV ligi. Czerwono-czarni 7 sierpnia o godzinie 17. zagrają w Koninie z miejscowym Górnikiem. 

  Wcześniej jednak nasz zespół rozegra trzy mecze kontrolne. Łącznie tym samym Huraganiści w letnim okresie przygotowawczym zaliczą pięć sparingów.

  więcej 
 • Błażej Czyżewski dołączył do sztabu szkoleniowego seniorów
  15 lipca 2021 r.
  Błażej Czyżewski dołączył do sztabu szkoleniowego seniorów

  Wraz z początkiem letniego okresu przygotowawczego do sztabu szkoleniowego pierwszej drużyny dołączył Błażej Czyżewski, który pełnił będzie funkcję asystenta trenera Pawła Kutyni.

  W dotychczasowej trenerskiej przygodzie pracował m.in. w Lechu Poznań, Polonii Środa czy Polskim Związku Piłki Nożnej.

  więcej 
 • Seniorzy rozpoczęli przygotowania do sezonu 2021/22
  5 lipca 2021 r.
  Seniorzy rozpoczęli przygotowania do sezonu 2021/22

  25. zawodników wzięło udział w pierwszym treningu zespołu seniorów, który zainaugurował okres przygotowawczy do zbliżającego się sezonu 2021/22.

  Czerwono-czarni zaliczyli 90-cio minutową jednostkę, którą poprzedziła odprawa i przedstawienie planów oraz założeń na najbliższe 4 tygodnie.

  więcej