Dwa tygodnie treningów zakończone wygraną w sparingu

Dwa tygodnie treningów zakończone wygraną w sparingu

Wygraną 1:0 (0:0) zakończył się pierwszy sparing zimowego okresu przygotowawczego. Rywalem czerwono-czarnych był reprezentant klasy okręgowej Lider Swarzędz. Tym samym Huraganiści po dwóch tygodniach treningów rozpoczęli okres pod znakiem gier kontrolnych.

Trenerzy Kutynia i Przybylski mieli do dyspozycji 22 zawodników w tym 2 testowanych. Zabrakło kontuzjowanego Marcina Jędrzejczaka (zbicie żeber), chorego Mateusza Chachuły oraz Damiana Gocałka. W połowie lutego do zajęć powinien wrócić również Mateusz Siemiński, który urazu (złamanie kości śródstopia) nabawił się w październikowym, ligowym pojedynku z Concordią Murowana Goślina.

Przypomnijmy, że wiosną w czerwono-czarnych barwach nie zobaczmy na pewno Bartłomieja Kubickiego i Mikołaja Szymochy, którzy dostali wolną rękę w poszukiwaniu nowych klubów oraz Mikołaja Ratajczaka, który najbliższe pół roku spędzi na wypożyczeniu w Polonii Poznań. Z kolei Mateusz Pawłowski najbliższe pół roku spędzi na wypożyczeniu w Meblorzu Swarzędz.

Wracając do sobotniej towarzyskiej potyczki po obu stronach brakowało dokładności i tzw. "czucia piłki", co nie powinno do końca dziwić na tym etapie przygotowań. Gola w 58 minucie zdobył Mikołaj Witaszyk po asyście Davida Paku-Tsheli.

W kolejną sobotę rywalem Huraganu będzie walczący o wygranie klasy okręgowej Piast Kobylnica. Mecz rozegrany zostanie o godzinie 14. na boisku ze sztuczną nawierzchnią w Swarzędzu. W tygodniu z kolei na Pobiedziszczan czekają cztery jednostki treningowe. (gk)

 powrót

Podobne Newsy

 • Seniorski raport zdrowotny
  16 lutego 2024 r.
  Seniorski raport zdrowotny

  Cztery tygodnie treningów za, cztery przed. Huraganiści są na półmetku przygotowań. Zaglądamy do "szatni" aby poinformować jak wygląda sytuacja zdrowotna naszej drużyny.

  więcej 
 • Dramat "Bryla"... Po dwóch tygodniach treningów czas na sparing
  2 lutego 2024 r.
  Dramat "Bryla"... Po dwóch tygodniach treningów czas na sparing

  Dwa tygodnie okresu przygotowawczego mają za sobą piłkarze pierwszej drużyny naszego klubu. Huraganiści zaliczyli w tym czasie sześć intensywnych jednostek treningowych.

  więcej 
 • Seniorzy wrócili do treningów
  22 stycznia 2024 r.
  Seniorzy wrócili do treningów

  W poniedziałek 22 stycznia na pierwszym treningu zimowego okresu przygotowawczego spotkali się seniorzy naszego klubu. Zajęcia poprzedziło spotkanie organizacyjne na którym trener Damian Ludwiczak przedstawił plan działań na najbliższe osiem tygodni pracy.

  więcej