Dwudziesta wygrana w sezonie!

Z przytupem piłkarze Huraganu pożegnali się z kibicami w Pobiedziskach. W ostatnim meczu sezonu na własnym terenie HP wygrał z KKS II Kalisz 3:0 (1:0).

Pobiedziszczanie zaliczyli tym samym dwudziestą wygraną w 36. kolejce rozgrywek IV ligi.

Do przerwy gospodarze prowadzili 1:0. Bramkę otwierającą wynik meczu zdobył strzałem głową David Paku-Tshela po dokładnym dośrodkowaniu Łukasza Maciejewskiego. W pierwszej odsłonie Huragan stworzył sobie jeszcze sześć dobrych sytuacji do zdobycia bramki.

Młody zespół rywali (20 młodzieżowców w składzie) pomimo "piłkarskiej gry" przez większość meczu, tylko dwukrotnie zagroził bramce Sławomira Janickiego. W 28' i 59' minucie, lecz bez oczekiwanego rezultatu w postaci bramki.

W drugiej połowie HP dołożył jeszcze dwa trafienia i kilka dobrych sytuacji. W 70' pięknego gola głową z 16. metrów ustrzelił Maksymilian Janowski po dośrodkowaniu Paku-Tsheli. Pięć minut później "Maksiu" dołożył drugie trafienie wykorzystując zamieszanie w polu karnym po rzucie rożnym.

Ostatecznie czerwono-czarni wygrali pewnie i zasłużenie 3:0. W niedzielę ostatni pojedynek w sezonie 2021/2022. Podopieczni trenera Pawła Kutyni zagraj w Kępnie z miejscową Polonią, która podobnie jak KKS II Kalisz walczy o utrzymanie na czwartoligowym froncie.