Huragan Pobiedziska mistrzem jesieni!!!

Huragan Pobiedziska mistrzem jesieni!!!

Pomimo nierozegrania jeszcze wszystkich spotkań Wielkopolskiej V ligi piłkarze naszego klubu mają już zapewnione pierwsze miejsce w ligowej tabeli na półmetku rywalizacji.

Huraganiści wyprzedzili siedemnastu rywali i w najgorszym przypadku "przezimują" z trzema punktami przewagi nad drugim zespołem w ligowym zestawieniu.

Kilka drużyn ma jeszcze do rozegrania przełożone spotkania w związku z COVID z poprzednich kolejek, zgodnie z regulaminem mają one odbyć się do końca 2020 roku. Na tej liście jest wyjazdowy mecz naszej drużyny z Zamkiem Gołańcz.

W przypadku rozstrzygnięcia zaległego meczu na swoją korzyść "zimowa przewaga" nad drugim może powiększyć się do sześciu "oczek". Nic jednak nie odbierze czerwono-czarnym fotela lidera i tytułu mistrza rundy jesiennej sezonu 2020/21! Gratulacje!

W rozegranych dotąd 16 meczach Huraganiści wygrali 12 razy, zanotowali 2 remisy i 2 porażki. Pobiedziszczanie strzelili 35 goli i stracili tylko 11 (najmniej spośród wszystkich zespołów). Na fotel lidera nasz zespół "wskoczył" w siódmej kolejce i od tego momentu cały czas przewodzi w tabeli. Dokładne wyniki, tabela oraz statystyki zawodników dostępne w zakładce "Seniorzy".

Ostatni raz zimę na pozycji lidera ligi zespół seniorów Huraganu Pobiedziska spędził 21 lat temu. W sezonie 1999/2000 piłkarze trenera Czesława Jakołcewicza prowadzili w tabeli IV ligi wyprzedzając o pięć punktów Olimpię Poznań (38 pkt) i dziesięć Wartę Śrem, Spartę Oborniki oraz Polonię Środa (wszyscy po 33 pkt).  

W 17 spotkaniach ówczesny zespół zgromadził 43 punkty (13-4-0) przy bilansie bramkowym 33-8. Po zakończeniu sezonu 99/00 drużyna Huraganu cieszyła się z historycznego awansu do III ligi (ówczesny trzeci poziom rozgrywkowy). (gk)

 powrót

Podobne Newsy

 • Trzy sparingi w ostatnim tygodniu przygotowań
  24 lipca 2021 r.
  Trzy sparingi w ostatnim tygodniu przygotowań

  Dwa tygodnie pozostały do pierwszego ligowego meczu Huraganu na boiskach IV ligi. Czerwono-czarni 7 sierpnia o godzinie 17. zagrają w Koninie z miejscowym Górnikiem. 

  Wcześniej jednak nasz zespół rozegra trzy mecze kontrolne. Łącznie tym samym Huraganiści w letnim okresie przygotowawczym zaliczą pięć sparingów.

  więcej 
 • Błażej Czyżewski dołączył do sztabu szkoleniowego seniorów
  15 lipca 2021 r.
  Błażej Czyżewski dołączył do sztabu szkoleniowego seniorów

  Wraz z początkiem letniego okresu przygotowawczego do sztabu szkoleniowego pierwszej drużyny dołączył Błażej Czyżewski, który pełnił będzie funkcję asystenta trenera Pawła Kutyni.

  W dotychczasowej trenerskiej przygodzie pracował m.in. w Lechu Poznań, Polonii Środa czy Polskim Związku Piłki Nożnej.

  więcej 
 • Seniorzy rozpoczęli przygotowania do sezonu 2021/22
  5 lipca 2021 r.
  Seniorzy rozpoczęli przygotowania do sezonu 2021/22

  25. zawodników wzięło udział w pierwszym treningu zespołu seniorów, który zainaugurował okres przygotowawczy do zbliżającego się sezonu 2021/22.

  Czerwono-czarni zaliczyli 90-cio minutową jednostkę, którą poprzedziła odprawa i przedstawienie planów oraz założeń na najbliższe 4 tygodnie.

  więcej