Intensywny weekend drużyn Akademii

Piłkarska jesień rozpoczęła się na dobre. W miniony weekend wszystkie nasze zespoły brały udział w rozgrywkach pod patronatem Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej.

Drużyny żaków oraz orlików w tym sezonie rozgrywają cykl turniejów, podczas których nie jest prowadzona klasyfikacja miejsc i punktów.

Orliki swój turniej rozgrywali w Witkowie, podczas gdy żaki były gospodarzem zawodów. Turnieje mają charakter pikniku rodzinnego i służą optymalnemu rozwojowi umiejętności zawodniczek i zawodników.

Młodziki zagrali na wyjeździe w Środzie Wielkopolskiej. Jest to moment, kiedy zawodnicy tej kategorii wiekowej przechodzą na większe boisko i rozgrywają swoje mecze po 9. zawodników. Mecz okazał się trudną przeprawą, zakończoną porażką 1:4. Gola dla naszego zespołu zdobył Adam Poloszyk.

Juniorzy, prowadzeni przez trenera Adama Stachowiaka udali się do Skoków, gdzie mierzyli się z zespołem LPFA Skoki. Młodzi Huraganiści pewnie pokonali gospodarzy 5:1, a bramki dla naszej drużyny zdobywali Sergiusz Kaźmierczak (2) oraz po jednej Radosław Woźniak, Piotr Treumann i Dawid Cieśla.

Trudny początek rundy zanotowali młodziki, którzy w domowym meczu przegrali z zespołem Avii Kamionki 0:3. Pierwsza połowa była wyrównanym widowiskiem, a o końcowym rezultacie zaważyły 3 minuty drugiej połowy, w których między 76, a 79 minutą padły 2. bramki.

Drużyna rezerw wzięła odwet za młodszych kolegów i pewnie pokonała na swoim stadionie LKS Kicin 10:1. Festiwal strzelecki rozłożył się idealnie na obie połowy, w których strzeliliśmy po 5 bramek. Na listę strzelców wpisywali się Marcin Jesionowski (4), Mikołaj Witaszyk (4), Mateusz Trepka i Szymon Włodarczyk.

Więcej ciekawych informacji dotyczących codziennego funkcjonowania Akademii Huraganu Pobiedziska, zdjęcia, relacje i ciekawostki znaleźć można na dedykowanym grupom młodzieżowym profilu na facebooku i w zakładce Akademia na naszej stronie. Zapraszamy do odwiedzin i polubienia! (ts/gk)