Juniorzy z przełamaniem! Cztery gole Kaźmierczaka w starciu z TPS.

Juniorzy z przełamaniem! Cztery gole Kaźmierczaka w starciu z TPS.

Sezon piłkarzy Akademii Huraganu Pobiedziska w pełni. Za nami kolejna kolejka piłkarskiej rywalizacji, a raport z młodzieżowych boisk poniżej.

Zapraszamy do lektury!

Pierwsza na boisko wybiegła drużyna młodzika, która udała się na wyjazdowe spotkanie do Witkowa gdzie rywalizowała z zespołem miejscowej Vitcovii. Po serii trzech zwycięstw faworytem meczu byli zawodnicy z Pobiedzisk. Huraganiści choć nie bez problemów sprostali oczekiwaniom sięgając po kolejny komplet punktów. Mecz po bramce Jana Maciejewskigo i golu samobójczym zakończył się wygraną Huraganu 2:1.

W roli gospodarza wystąpił zespół trampkarza podejmując drużynę Victorii Września. Spotkanie było ciekawym zaciętym widowiskiem, które na trybuny Pobiedziskiego stadionu przyciągnęło sporo kibiców. Lepsi okazali się goście, zwyciężając 3:1 (1:0). Wynik nie w pełni odzwierciedla boiskowe wydarzenia. Oba zespoły pokazały wiele ciekawych składnych akcji a drużynie czerwono-czarnych ewidentnie brakowało skuteczności. Gospodarzą należą się jednak słowa pochwały za chęć zwycięstwa i walkę do ostatniego gwizdka. Honorowe trafienie zaliczył Borys Budzyński.

Na bezwynikowy turniej aż do Konina udał się zespół orlika. W ramach czwartej grupy cyklu turniejowego młodzi Huraganiści rywalizują z drużynami AP Reissa Konin, Mieszko Gniezno oraz Zjednoczeni Września. Wskutek nieobecności drużyny z Wrześni, Huragan wystawił w zawodach dwa zespoły. Rozgrywane mecze obfitowały w wiele sytuacji podbramkowych oraz pojedynków 1x1 dając sporo satysfakcji i piłkarskiego doświadczenia młodym adeptom futbolu.

Jako ostatnia do rywalizacji przystąpiła drużyna juniora. Po nieudanym dla zespołu początku rozgrywek do Pobiedzisk zawitał TPS Winogrady Poznań. W pierwszej części meczu zdecydowaną przewagę posiadali gospodarze, którzy dzięki klasycznemu hat-trikowi autorstwa Kryspina Kaźmierczaka na przerwę schodzili prowadząc 3:1. W drugiej połowie stroną przeważającą był zespół TPS-u, doprowadzając do wyrównania. Na szczęście dla HP w jednej z ostatnich akcji meczu świetnie tego dnia dysponowany Kaźmierczak zdobył swoją czwartą bramkę dając drużynie zwycięstwo 4:3 i pierwsze punkty w ligowej tabeli.

Więcej ciekawych informacji dotyczących codziennego funkcjonowania Akademii Huraganu Pobiedziska, zdjęcia, relacje i ciekawostki znaleźć można na dedykowanym grupom młodzieżowym profilu na facebooku i w zakładce Akademia na naszej stronie. Zapraszamy do odwiedzin i polubienia! (lg)

 powrót

Podobne Newsy

 • Podsumowanie weekendu Akademii
  27 maja 2024 r.
  Podsumowanie weekendu Akademii

  Wczoraj zakończyła się 7. kolejka ligowa w rundzie wiosennej sezonu 2023/2024. Dla najmłodszych zespołów Akademii Huraganu Pobiedziska w kategorii Żaka oraz Skrzata był to ostatni weekend rozgrywek zorganizowanych pod szyldem WZPN w tym sezonie.

  więcej 
 • Podsumowanie 6. kolejki ligowej Akademii
  21 maja 2024 r.
  Podsumowanie 6. kolejki ligowej Akademii

  W miniony weekend odbyła się 6. już kolejka ligowa rundy wiosennej wśród zespołów młodzieżowych Huraganu Pobiedziska.
  Tym samym rozpoczęły się mecze rewanżowe, co zwiastuje, że rozgrywki ligowe zmierzają ku rozstrzygającej fazie!

  więcej 
 • Ligowe zmagania Akademii
  14 maja 2024 r.
  Ligowe zmagania Akademii

  W minioną niedzielę zakończyły się zmagania zespołów młodzieżowych Akademii Huraganu Pobiedziska, w ramach 5. kolejki ligowej rundy wiosennej sezonu 2023/2024. W ten weekend w rozgrywkach brały udział wszystkie zespoły młodzieżowe, z wyłączeniem zespołu Orlika.

  więcej