Kiedyś to było... Marzec 2013: Legia Warszawa - Huragan 0:1

Kiedyś to było... Marzec 2013: Legia Warszawa - Huragan 0:1

Obecna sytuacja w której znalazło się piłkarskie środowisko daje możliwość do "włączenia" różnego rodzaju ciekawych wspomnień... My postanowiliśmy wypełnić działalność naszej strony bardzo interesującym wydarzeniem, które miało miejsce w marcu 2013 roku. Co ciekawe, uczestników Międzynarodowego Turnieju "Baltic Football Cup 2013" w klubie widujemy do dziś...

Bardzo prestiżowy dwudniowy turniej rozgrywany w ERGO Arenie w Gdańsku z udziałem ówczesnych młodzików młodszych Huraganu zgromadził 32 zespoły w tym m.in. Legię Warszawę, Lechię Gdańsk, Jagiellonię Białystok, Arkę Gdynia czy zagraniczne FC Mińsk, Baltike Kaliningrad i BATE Borysów.

Czerwono-czarni, uwaga (!) pokonali w swoim pierwszym meczu 1:0 renomowaną Legię Warszawa, a później Zawieszę Bydgoszcz. Lepsze w grupowej rywalizacji okazały się m.in. Unia Racibórz, UKP Zielona Góra czy Mazovia Tomaszów Mazowiecki. Młodzi Huraganiści w tym silnie obsadzonym turnieju zajęli ostatecznie 22 miejsce po porażce w fazie pucharowej z Arką Gdynia 1:2.

Spośród 12-osobowej kadry ówczesnego trenera drużyny Włodzimierza Watrasa, do dziś w klubie trenuje i gra 6 zawodników! Ryszard Wierzbiński (na zdjęciu), Marcin Jesionkowski, Adam OstajewskiWojciech Bissinger (na zdjęciu w walce o piłkę z zawodnikiem Legii), Mateusz ŁaczkowskiJakub Maciejewski. Wszyscy zaczynali w Huraganie jako orliki (rok 2011), dziś to juniorzy, którzy na stałe "zameldowali" się w kadrze seniorów!   

Poniżej screen ze "starej' klubowej strony oraz krótka fotorelacja na klubowym profilu facebook, który działa i aktualny jest do dziś (album tutaj)! (gk)

 powrót

Podobne Newsy

 • Trener poszukiwany!
  2 czerwca 2020 r.
  Trener poszukiwany!

  Zarząd naszego stowarzyszenia poszukuje trenera, który zostałby szkoleniowcem nowo tworzonego zespołu skrzatów Huraganu. Drużyna zawodników urodzonych w latach 2014/15 miałaby rozpocząć regularne zajęcia od połowy lipca.

  Kandydat posiadać musi licencje minimum UEFA Grassroots C. Możliwe jest również prowadzenie dodatkowego, drugiego rocznika czyli łącznie dwóch grup.

  więcej 
 • Młodzież na start!
  27 maja 2020 r.
  Młodzież na start!

  Przerwa treningowa jaką zafundowała sytuacja w kraju naszej młodzieży była stanowczo za długa! Od 1 czerwca młodzi adepci futbolu w Pobiedziskach powrócą do zajęć zgodnie z harmonogramem sprzed przymusowej przerwy, przy zachowaniu obowiązujących wytycznych. Niestety póki co nie wiadomo kiedy i czy w ogóle wystartują rozgrywki grup młodzieżowych w tym roku. Liczmy jednak, że niedługo sytuacja się wyjaśni!

  więcej 
 • Trenerzy Akademii o przepracowanym okresie
  21 kwietnia 2020 r.
  Trenerzy Akademii o przepracowanym okresie

  W połowie marca z wiadomych nam przyczyn zawieszone zostały zajęcia wszystkich grup treningowych naszej Akademii. Do tego momentu wszystkie drużyny od stycznia pilnie przygotowywały się do wznowienia rozgrywek. Niestety nie było to dane i wszystko wskazuje, że w tym sezonie już nie będzie. Zapraszamy do krótkich raportów trenerów poszczególnych roczników.

  więcej