Kolejne ważne ligowe punkty przywiezione z wyjazdu!

Sporo emocji przyniósł prestiżowy pojedynek pomiędzy zespołami z Wrześni i Pobiedzisk. Ostatecznie to Huragan cieszył się z wygranej 3:2 (2:1), która przybliża czerwono-czarnych do zapewnienia sobie utrzymania w gronie czwartoligowców.

W mecz zdecydowanie lepiej weszli gospodarze, choć była to zasługa samych Huraganistów. Pierwsze 10’ minut meczu to sporo niedokładności po stronie przyjezdnych, które w 7’ minucie poskutkowało nieporozumieniem i utratą gola samobójczego po dośrodkowaniu z linii końcowej boiska.

Na szczęście drużyna trenerów Ludwiczka i Goślińskiego szybko „wyszła” na prostą bo już w 14’ minucie było 1:1. Gola wyrównującego po rzucie rożnym i zamieszaniu w polu bramkowym zdobył Maciej Jakubek. Dobry moment gry Pobiedziszczanie potwierdzili niespełna dziesięć minut później. Ładna zespołową akcję zakończył precyzyjnemu strzałem Bartosz Żołądkiewicz.

Chwilę wcześniej nieznacznie pomylił się Dawid Ciążyński, który przy próbie lobowania bramkarza przeniósł piłkę nad bramką. Ze strony gospodarzy najgroźniej było w 27’ minucie, lecz strzał rywala wybronił Sławomir Janicki.

W drugiej połowie wysoka gra gospodarzy zdeterminowanych do doprowadzania do wyrównania sprawiała, że HP mógł zamknąć ten mecz wcześniej, lecz zabrakło dobrze wyprowadzonej kontry. Bliski podwyższania po rzucie rożnym był Ciążyński, lecz piłka nieznacznie minęła słupek bramki strzeżonej przez Tobiasza Nowickiego.

Kiedy nic nie zapowiadało tak emocjonującej końcówki w 80’ minucie wyrównali rywale po rzucie karnym i pewnym wykonaniu Macieja Jankowskiego. Jednak z remisu cieszyli się krótko bo już dwie minut później ponownie prowadzili Huraganiści! Dośrodkowanie z lewej strony Piotra Trepki dotarło do zamykającego akcję Jana Borowiaka, który precyzyjnym strzałem dał ponowne prowadzenie.

W 85’ drugą żółta kartę w konsekwencji czerwoną obejrzał Patryk Jóźwiak, ale ostatecznie nie miało wpływu to na końcowy rezultat i Huragan pokonał Victorię 3:2!

Po meczu doszło do sporego zamieszania wynikającego z niezadowolenia gospodarzy z pracy arbitra. W efekcie po zawodach czerwoną kartkę zobaczył zawodnik oraz trener miejscowych.

Składy, statystyki oraz szczegóły meczowe dostępne tutaj(gk)

XXVIII kolejka ligowa: Victoria Września - HURAGAN 2:3 (1:2)

• XXVIII kolejka ligowa: Victoria Września - HURAGAN 2:3 (1:2)