Kościan pozostaje niezdobyty

Nie udało się odczarować Stadionu Miejskiego w Kościanie piłkarzom z Pobiedzisk. W spotkaniu XIII kolejki rozgrywek IV ligi Huragan po wyrównanym pojedynku niestety przegrał z Obrą 1:0 (0:0).

Sobotnie spotkanie było czwartym w historii starciem HP z Obrą na boisku reprezentanta powiatu kościańskiego. Wcześniejsze trzy potyczki na swoją korzyść rozstrzygali rywale.

Wyjazdowy pojedynek rozgrywany był w ładnej słonecznej pogodzie, choć boisko świadczyło, że opadów deszczu w ostatnim czasie nie brakowało.

Gospodarze przez pierwsze ok. 15 minut posiadali optyczną przewagę, lecz nie stworzyli większego zagrożenie pod bramką Janickiego. Warto zaznaczyć, że w całym meczu wiele okazji bramkowych z obu stron nie było.

W pierwszej odsłonie Huragan mógł pokusić się o gola dwukrotnie. W 22' minucie po zagraniu z bocznego sektora boiska, piłka przeleciała wzdłuż linii bramkowej. Bliski trafienia był w tej sytuacji Jakub Różewicz, lecz ostatecznie nie doszedł do dośrodkowanej futbolówki. Z kolei pod koniec pierwszej odsłony piłkę na ok. 10-ty metr do Daniela Brylewskiego podał Miłosz Michalski, lecz ten pierwszy zdecydował na trudnym boisku najpierw ją przyjąć co poskutkowało zablokowaniem jego uderzenia.

Gospodarze bramkę dającą im wygraną zdobyli w 69' minucie meczu. Po dalekim wrzucie z autu i zamieszaniu w polu karnym piłkę przejął Szymon Rożek i z ok. 14 metrów strzałem w boczną siatkę pokonał naszego bramkarza. Trzy minuty później groźnie zza pola karnego uderzał Patryk Łakomy, lecz Janicki spisał się bez zarzutu.

Ostatecznie w meczu walki, w którym było dużo niedokładności i chaosu lepsi o jednego gola okazali się rywale i dopisali sobie do ligowej tabeli komplet punktów.

Warto odnotować, że dla Sławomira Janickiego był to 100-tny, a dla Patryka Jóźwiaka 350-ty mecz ligowy w barwach Huraganu Pobiedziska. Dziękujemy!

Należy zaznaczyć, że sponsorem wyjazdu drużyny seniorów do Kościana było Przedsiębiorstwo Komunikacyjne Zakłady Automatyki Trans-Te​l. Dziękujemy naszemu sponsorowi za dodatkowe wsparcie!

Składy, statystyki oraz szczegóły meczowe dostępne są tutaj(gk)

XIII kolejka ligowa: Obra Kościan - HURAGAN 1:0 (0:0)

• XIII kolejka ligowa: Obra Kościan - HURAGAN 1:0 (0:0)