Nerwowo, ale zwycięsko!

Czwarte zwycięstwo w czwartym oficjalnym meczu w tym roku zaliczyli piłkarze Huraganu. Czerwono-czarni na własnym obiekcie w obecności blisko 350. kibiców pokonali Tarnovią Tarnowo Podgórne 2:1 (1:0). Była to XXI ligowa kolejka.

W pierwszej odsłonie dominowali gospodarze, którzy mieli pełną kontrolą nad meczem. Huraganiści stworzyli sobie w pierwszych czterdziestu pięciu minutach kilka sytuacji do zdobycia gola, lecz piłka do siatki wpadła tylko raz. Tuż przed przerwą, dokładnie w 41' minucie do siatki rywali strzałem z ok. 12. metrów trafił Wojciech Kłakulak.

Kiedy wydawało się, że w drugiej połowie Pobiedziszczanie podwyższą prowadzenie, odważniej zagrali rywale. Tarnovia pierwszy strzał na bramkę Krzysztofa Chmielewskiego oddała w 50' minucie meczu. Od tego momentu podopieczni trenera Damian Ludwiczka nie mogli złapać swojego rytmu, co próbowali wykorzystać przyjezdni.

W 65' minucie bliscy szczęścia była ekipa trenera Macieja Palki, lecz nasz bramkarz był na posterunku. Piętnaście minut później w słupek trafił strzelec pierwszego gola w tym meczu. Wyrównanie przyszło niestety w 84' minucie. Po rzucie wolnym z bocznego sektora wykonywanym przez rywali piłkę do własnej sitaki skierował Maciej Ratajski.

Kiedy wydawało się, że mecz zakończy się remisem Huragan wyprowadził w 90' minucie ostateczny jak się potem okazał "cios". Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Piotra Trepki gola głową zdobył Aleks Silski. Kilka minut później arbiter zakończył spotkanie!

Przed pierwszym gwizdkiem dwie statuetki za 150. i 200. mecz ligowy odebrali wychowankowie kolejno Piotr Trepka i Bartosz Żołądkiewicz. Panowie, słowa uznania!

Huragan pozostaje wiceliderem tabeli, lecz po remisie Lipna z Polonią Chodzież, nasz zespół traci do lidera już tylko jeden punkt.

Szersza fotorelacja dostępna będzie na klubowym profilu na facebook. Składy, statystyki oraz szczegóły meczowe dostępne są tutaj. (gk)

XXI kolejka ligowa: HURAGAN - Tarnovia Tarnowo Podgórne 2:1 (1:0)

• XXI kolejka ligowa: HURAGAN - Tarnovia Tarnowo Podgórne 2:1 (1:0)