Nielba pokonana po raz drugi w tym sezonie!

W hicie XX kolejki IV ligi grupy wielkopolskiej Huragan wygrał na własnym terenie z czwartą w tabeli Nielbą Wągrowiec 2:1 (2:1) i utrzymał pozycję wicelidera. Wynik meczu jak się okazało ustalony został w pierwszej części meczu kiedy to padły trzy bramki.

Huraganiści zaczęli od mocnego uderzenie. W drugiej minucie strzał Marcina Jędrzejczaka  z ok. 15. metrów z trudem obronił bramkarz rywali. Minutę później Patryk Łagodziński zbił na słupek i rzut rożny uderzenie Jana Borowiaka, a po rzucie rożnym znów przed utratą gola rywali uchronił ich golkiper.

Nielba odpowiedziała kilkadziesiąt sekund później strzałem z okolic linii pola karnego, lecz na posterunku był Sławomir Janicki pewnie łapiąc uderzenie przeciwnika. Wynik meczu w 22' minucie otworzył wspomniany Jędrzejczak wykorzystując dokładne dośrodkowanie Piotra Trepki. Piłka po uderzeniu "Cinka" odbiła sie od słupka i wpadła do bramki rywali.

Wyrównał z rzutu karnego w ostatniej minucie pierwszej połowy niezawodny w tym elemencie gry Rafał Leśniewski. Kiedy wydawało się, że pierwsza odsłona zakończy się remisem, w drugiej minucie doliczonego czasu gry rzut wolny z ok. 16. metrów wykonał Bartosz Żołądkiewicz. "Żołaj" idealnie przeniósł piłkę nad murem i umieścił piłkę w siatce!

Warto zaznaczyć, że mecz rozgrywanym był w deszczu na "ciężkim boisku". Po przerwie Nielba przycisnęła, Huragan z kolei liczył na kontrataki. Bliski powodzenia po jednym z nich był Maciej Jakubek, ale dogodnej sytuacji nie trafił czysto w piłką.

Silny fizycznie rywal przede wszystkim skupił się na dośrodkowaniach piłki w pole karne. Po kilku z nich było pod bramką HP "gorąco", lecz ostatecznie więcej Nielbiści do bramki Pobiedziszczan nie trafili. Przeciwnik kończył mecz w dziesiątkę po drugiej żółtej kartce dla Mateusza Sporka. Arbiter główny Piotr Idzik pokazał łącznie 11 żółtych kartek i jedną czerwoną.

W rundzie jesiennej czerwono-czarni wygrali w Wągrowcu 1:0 (1:0), tym samym w starciu z ekipą Nielby w tym sezonie HP zainkasował komplet sześciu punktów!

Szersza fotorelacja dostępna będzie na klubowym profilu na facebook. Składy, statystyki oraz szczegóły meczowe dostępne są tutaj(gk)

XX kolejka ligowa: HURAGAN - Nielba Wągrowiec 2:1 (2:1)

• XX kolejka ligowa: HURAGAN - Nielba Wągrowiec 2:1 (2:1)