Podział punktów w hicie kolejki

Remisem 1:1 (1:0) zakończył się wyjazdowy pojedynek Huraganu z Notecią Czarnków. Warto zaznaczyć, że była to pierwsza rozegrana ligowa kolejka po pięciu tygodniach przymusowej przerwy związanej z zawieszeniem rozgrywek. Jesienią w Pobiedziskach 2:0 wygrali czerwono-czarni.

Mecz zespołów otwarcie mówiących o aspiracjach gry w IV lidze był ciekawym, momentami ostrym pojedynkiem. Warto zaznaczyć, że pomimo niekorzystnych warunków atmosferycznych w ostatnich dniach boisko w Czarnkowie było przygotowane bardzo dobrze i umożliwiało obu zespołom "grę w piłkę".

Pierwsi bo już w 2' minucie zaatakowali gospodarze. Strzał z bocznego sektora boiska najlepszego i najgroźniejszego zawodnika Noteci Piotra Przygockiego obronił Sławomir Janicki. Później kilkukrotnie z bocznego sektora boiska zagrozić bramce rywali próbowali Pobiedziszczanie, lecz wszystkie sześć strzałów w stronę bramki rywali w pierwszej połowie nie poleciała w jej światło.

Na prowadzenie zespół z Czarnkowa wyszedł trochę niespodziewanie tuż przed przerwą. Pomimo przerwania kontry rywali, Huraganiści stracili piłkę, Krystian Feciuch zagrał do wspomnianego Przygockiego, a ten bardzo ładnym strzałem z ok. 14 metrów pokonał Janickiego.

Po przerwie podopieczni Pawła Kutyni dążyli do wyrównania, będąc zdecydowanie bardziej konkretnym zespołem w ofensywnie niż w pierwszych 45 minutach. Wyrównanie padło w 73 minucie po ładnej drużynowej akcji i faulu na Dawidzie Ciążyńskim w polu karnym. Jedenastkę wykorzystał Patryk Jóźwiak i był remis.

Huragan w końcówce przycisnął rywali (m.in. 8 rzutów rożnych w drugiej połowie), lecz niestety więcej bramek nie padło. Piłkę meczową w 79 minucie miał David Paku-Tshela, lecz przegrał pojedynek sam na sam z bramkarzem rywali Dawidem Kołodziejczakiem.

Skład: Sławomir Janicki - Waldemar Tyliński, Maciej Ratajski, Łukasz Maciejewski (81' Ryszard Wierzbiński), Kacper Bienert - Dawid Ciążyński, Eryk Drożdżyński (75' Piotr Trepka), Bartosz Żołądkiewicz (67' Patryk Jóźwiak), Maciej Jakubek (75' Maksymilian Janowski), Marcin Jędrzejczak (67' David Paku-Tshela) - Paweł Piceluk. Ponadto w kadrze: Maciej Duszyński, Marcin Pająk, Mateusz Chachuła, Mikołaj Pluciński. (gk)

XXIV kolejka ligowa: Noteć Czarnków - HURAGAN 1:1 (1:0)

• XXIV kolejka ligowa: Noteć Czarnków - HURAGAN 1:1 (1:0)