Przygotowania drużyn młodzieżowych

Przygotowania drużyn młodzieżowych

Od początku roku wszystkie drużyny Akademii Huraganu Pobiedziska przygotowują się do startu rundy wiosennej, aby być w optymalnej formie już od pierwszej kolejki.

Zapraszamy na drużynowy raport.

Wraz z początkiem stycznia do treningów wróciła nasza najnowsza i zarazem najmłodsza drużyna, prowadzona przez trenerkę Olę Jędrzajczak. Skrzaty trenują regularnie 2 razy w tygodniu i mają już na swoim koncie trzy turnieje. Podczas ostatniego z nich było widać znaczne postępy, jakie zrobiły dzieci od czasu, kiedy rozpoczęły treningi pod okiem trenerski Oli. W najbliższym czasie skrzatów czeka sparing z rówieśnikami z Akademią Piłkarską Maratończyk oraz regularnie rozgrywane mecze kontrolne.

Drużyna żaków przygotowania do wiosny rozpoczęła bardzo intensywnie. Zespół wziął udział w dwóch turniejach w Skokach gdzie rocznik 2015 zajął 3 miejsce, a rocznik 2014 zajął 1 miejsce w swoich kategoriach. Tydzień później żaki zagrały w turnieju charytatywnym na rzecz WOŚP.  Podsumowaniem tego okresu był sparing rozegrany z drużyną Lecha Poznań przy ul. Bułgarskiej.

W drużynie orlików od samego początku dopisuje wysoka frekwencja podczas zajęć, które odbywają się trzy razy w tygodniu. Od początku roku zawodnicy trenera Roberta Raszewskiego i Przemysława Piechockiego wzięli udział w dwóch turniejach halowych: w Skokach oraz we Wrześni. Obydwa turnieje dostarczyły zawodnikom dużo grania i dobrej zabawy.

Młodziki przygotowania zaczęła od sparingu w Swarzędzu, z trampkarzami miejscowego Meblorza. Dodatkowo pod koniec stycznia zespół prowadzony przez trenera Piotra Rogowicza rozegrał sparing w Trzemesznie, z drużyną młodzików Victorii Września. Młodzicy w ramach przygotowań planują jeszcze rozegranie turnieju halowego, a także gier kontrolnych, które mają zapewnić im dobry start rundy wiosennej.

Trampkarze podobnie jak pozostałe nasze zespoły mają już za sobą cały miesiąc treningów. Od początku roku treningowo swoje siły połączyły drużyny trampkarzy "1" i "2" co przekłada się na wysoką frekwencję. Podopieczni trenera Andrzeja Rittera i Roberta Raszewskiego przygotowują się do startu rundy wiosennej, trenując 3 razy w tygodniu. Wznowienie rozgrywek planowane jest na drugą połowę marca. Do tego czasu trampkarze mają zaplanowane gry kontrolne, po to aby optymalnie rozpocząć piłkarską wiosnę.

Zespół juniorów z dniem 9 stycznia rozpoczął przygotowania do rundy wiosennej rozgrywek WZPN. Cieszyć może  frekwencja na treningach jak i zaangażowanie wszystkich zawodników. Ta runda jest ostatnią w kategorii juniora dla kilku chłopaków stąd jest ogromna motywacja do  zakończenia tego okresu dobrym wynikiem w lidze i podniesieniem własnych umiejętności. Dwóch zawodników na stałe zostało włączonych do przygotowań I zespołu. Do rozpoczęcia rozgrywek zespół rozegra kilka spotkań kontrolnych. Pierwszy z nich już za nami, bezbramkowy remis z B-klasowym Pelikanem Niechanowo.

Więcej ciekawych informacji dotyczących codziennego funkcjonowania Akademii Huraganu Pobiedziska, zdjęcia, relacje i ciekawostki znaleźć można na dedykowanym grupom młodzieżowym profilu na facebooku i w zakładce Akademia na naszej stronie. Zapraszamy do odwiedzin i polubienia! (ts)

 powrót

Podobne Newsy