Sezon 2019/2020 zakończony.

Sezon 2019/2020 zakończony.

"Prezesi wojewódzkich związków piłki nożnej podjęli decyzję o zakończeniu sezonu 2019/20 w prowadzonych przez siebie rozgrywkach IV ligi i klas niższych. Zachowane zostały zasady awansów, zrezygnowano natomiast ze spadków. Decyzja co do rozgrywek III ligi zostanie podjęta 12 maja." - taki komunikat opublikowany został w dniu dzisiejszym przez Wielkopolski Związek Piłki Nożnej (link).

Przypomnijmy, że 10 marca WZPN zawiesił rozgrywki w związku z panującą sytuacją w kraju. Zawieszenie przedłużane było kilkukrotnie, aż ostatecznie władze związkowe zdecydowały o zakończeniu sezonu 2019/20 zachowując dotychczasowe tabele. 

Tym samym awans na czwartoligowe boiska wywalczyła z pierwszego miejsca Concordia Murowana Goślina oraz Iskra Szydłowo, która na półmetku zajmowała drugie miejsce w tabeli dające prawo do gry w barażach. Jednak zgodnie z decyzjami WZPN zrezygnowano z rozgrywania spotkań barażowych o prawo gry w IV lidze. Zespoły, które zajęły drugie miejsca w swoich grupach V ligi, zostają uprawnione do gry w IV lidze w sezonie 2020/21. Gratulujemy obu drużynom awansu życząc powodzenia na boiskach IV ligi.

Huraganiści ostatecznie w zakończonym sezonie zajęli 7 miejsce w tabeli z taką samą ilością punktów co 6 i 5 zespół w stawce 16 drużyn, tracąc do lidera 6 punktów, a do wicelidera 4 oczka. 

Zakończone również zostały oficjalnie rozgrywki grup młodzieżowych, tym samym pomimo przepracowania całego, blisko 3 miesięcznego okresu przygotowawczego przez nasze drużyny, żadna ekipa nie rozegra oficjalnego spotkania w tym półroczu.

Rozgrywki nowego seoznu 2020/2021 jeśli chodzi o zespół seniorski mają rozpocząć się na początku lub w połowie sierpnia. Czas zatem myśleć już o kolejnym sezonie od strony zarówno organizacyjnej jak i treningowej wszystkich drużyn naszego klubu. (gk)

 powrót

Podobne Newsy

 • Nie w drugi, a w pierwszy weekend sierpnia ruszy liga!
  8 czerwca 2020 r.
  Nie w drugi, a w pierwszy weekend sierpnia ruszy liga!

  Dziś Wielkopolski Związek Piłki Nożnej podał terminy rozpoczęcia rozgrywek rundy jesiennej sezonu 2020/2021. Znamy zatem dokładne daty inauguracji rozgrywek ligowych drużyn seniorskich oraz młodzieżowych. Nie znamy jeszcze rywali z jakim przyjedzie walczyć o punkty naszej młodzieży i nie wiemy również dokładnie z kim rywalizować będą seniorzy. Powodem oczekiwania na podział grup jest trwający jeszcze proces licencyjny.

  więcej 
 • Promuj Huragan i Ty! Kup klubowy gadżet!
  9 maja 2020 r.
  Promuj Huragan i Ty! Kup klubowy gadżet!

  Zachęcamy do nabywania klubowych gadżetów promujących nasze stowarzyszenie! Kupować je można w kasie w trakcie meczów seniorów czerwono-czarnych na własnym terenie oraz przez cały rok w sklepie ODIDO, który mieści się przy Pobiedziskim rynku. Asortyment gadżetów Huraganu stopniowo się powiększa i na chwilę obecną liczy 37 rzeczy.

  więcej 
 • Przekaż 1% podatku na HP!
  2 kwietnia 2020 r.
  Przekaż 1% podatku na HP!

  Zgodnie z ustawą o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie każdy z Państwa może zdecydować o przekazaniu 1% swojego podatku dochodowego za rok ubiegły na wsparcie dowolnej organizacji pożytku publicznego. Zachęcamy do wsparcia w ten sposób naszego sportowego stowarzyszenia. W zeznaniu podatkowym wystarczy wpisać nr KRS 0000270261 oraz cel "Huragan Pobiedziska 3625"

  więcej