Wągrowiec odczarowany!

25 lat musieli czekać kibice zespołu z Pobiedzisk aby cieszyć się ze zwycięstwa na boisku Nielby w Wągrowcu. Ostatnia wygrana miała miejsce w sezonie 1997/98. Od tego momenty Huragan próbował tego dziewięć razy i tyle razy przegrywał.

W świąteczny wtorek w trzeciej kolejce sezonu 2023/24 czerwono-czarni pokonali Nielbistów, jednego z faworytów do awansu 1:0 (0:0) i pozostają niepokonani. Tylko HP i Kotwica Kórnik mają obecnie komplet, trzech wygranych.

Mecz rozgrywany był w pełnym słońcu przy ponad 30' upale, co z pewnością miało wpływ na tempo gry. Gospodarze swoich szans szukali tradycyjnie poprzez wykorzystanie swojego kluczowego ogniwa, którym jest doświadczony Rafał Leśniewski. Tym razem jednak "Leśny" nic nie ustrzelił. Bliski był w pierwszej części meczu, lecz w ostatniej chwili spod nóg futbolówkę wybił mu Daniel Brylewski.

Gol dla HP wpadł w 70' minucie po fenomenalnej asyście Dawida Ciążyńskiego i tak samo pięknym uderzeniu wprowadzonego czternaście minut wcześniej Marcina Jędrzejczaka (akcja i bramka tutaj). Kilka minut przed golem "zakotłowało" się w polu karnym Sławomira Janickiego, ale ten z pomocą Macieja Ratajskiego ostatecznie nie dał się zaskoczyć.

Kilka minut po bramce na 2:0 mógł podwyższyć Jakub Różewicz, ale bardzo dobrze w bramce zachował się bramkarz Patryk Łagodziński. Zdeterminowana Nielba do końca próbowała zaskoczyć dobrze zorganizowanych, defensywę i naszego golkipera, ale Ci już po raz trzeci w tym sezonie nie dali sobie zrobić krzywdy!

Warto odnotować, że w 89' minucie w miejsce Piotra Trepki na boisku pojawił się były junior 18-letni Sergiusz Kaźmierczak dla którego był to debiut w seniorskim zespole HP.

Fotorelacja z meczu dostępna na profilu na facebook rywali. Składy, statystyki oraz szczegóły meczowe dostępne są tutaj(gk)

III kolejka ligowa: Nielba Wągrowiec - HURAGAN 0:1 (0:0)

• III kolejka ligowa: Nielba Wągrowiec - HURAGAN 0:1 (0:0)