Wygrana i awans do kolejnej rundy

Tak zwaną "pucharową środę" mają za sobą seniorzy naszego klubu. Pierwszą w tej edycji pucharowych rozgrywek i jak się okazało nie ostatnią.

Huraganiści wygrali na wyjeździe z rezerwami III-ligowej Polonii Środa 3:1 (2:1) i awansowali do 1/8 finału Okręgowego Pucharu Polski.

Rywalem czerwono-czarnych w 1/16 finału był drugi zespół lidera III-ligi Polonii Środa. Występujące na co dzień w klasie okręgowej rezerwy po 5 kolejkach zajmują w tabeli 4 miejsce, bez porażki na swoim koncie. Poloniści w poprzednich rundach wyeliminowali kolejno KSGB Manieczki oraz Kłos Zaniemyśl.

Dla Pobiedziszczan był to pierwszy mecz tej edycji rozgrywek. Huraganiści po 18 minutach zasłużenie prowadzili 2:0 po golach kolejno Kacpra Bienerta oraz Mikołaja Witaszyka. Gospodarze bramkę kontaktową zdobyli w ostatniej akcji pierwszej części meczu.

Po przerwie młody, ambitny zespół ze Środy rzucił się do odrabiania strat, lecz poważniej nie zagroził bramce wprowadzonego w drugiej połowie Sławomira Janickiego. Czerwono-czarni przypieczętowali wygraną po szybkiej akcji w 83 minucie i golem Marcina Jędrzejczaka. Bramki z meczu dostępne na kanale youtube Polonia - tutaj.

Rywalem Huraganu w kolejnej rundzie rozgrywek będzie zespół Canarinhos Skórzewo, który na co dzień występuje w tej samej grupie klasy okręgowej co rezerwy Polonii. Przyszli rywale zajmują aktualnie w tabeli ostatnie miejsce z zerowym dorobkiem punktowym. Mecz rozegrany zostanie w środę 23 września na boisku rywala.

Skład: Maciej Duszyński (46' Sławomir Janicki) - Kacper Bienert, Mateusz Siemiński (46' Maciej Ratajski), Piotr Trepka (46' Łukasz Maciejewski), Daniel Brylewski - Mateusz Chachuła, Ryszard Wierzbiński (46' Bartosz Żołądkiewicz), Jakub Matusiak, Przemysław Halasz, David Paku-Tshela (60' Marcin Jędrzejczak) - Mikołaj Witaszyk (83' Marcin Jesionkowski). Ponadto w kadrze: Mikołaj Pluciński. (gk)

Puchar Polski: Polonia II Środa - HURAGAN 1:3 (1:2)

• Puchar Polski: Polonia II Środa - HURAGAN 1:3 (1:2)