Zapowiedź - piątek, 19:00, Mieszko Gniezno - HURAGAN

Zapowiedź - piątek, 19:00, Mieszko Gniezno - HURAGAN

Już w najbliższy piątek o godzinie 19:00 na Stadionie Miejskim w Gnieźnie przy ul. Strumykowej, dojdzie do derbowego spotkania pomiędzy Mieszkiem Gniezno, a Huraganem Pobiedziska. Mecz będzie inaugurował XXV serię gier IV ligi grupy wielkopolskiej.

Jeszcze świeżo w pamięci mamy sobotni mecz z Polonią Chodzież w Pobiedziskach, gdzie w doliczonym czasie gry straciliśmy bramkę, przegrywając 0:1 tracąc pierwszy komplet punktów w tym roku.

W obecnym sezonie Mieszko po 24. spotkaniach zajmuje 9. miejsce. W poprzedniej kolejce przegrał we Wrześni z Victorią 0:2. W pierwszych sześciu wiosennych spotkaniach Mieszko zdobyło 10 punktów z czego aż 9 u siebie w kolejności: wygrana u siebie z Kotwicą Kórnik 2:0, przegrana w Kościanie z Obrą 1:2, wygrana u siebie Jarotę Jarocin 7:0, remis w Stęszewie 2:2, wygrana w Gnieźnie z Polonią Leszno 2:0 i ostatni mecz przegrany we Wrześni.

Mieszko w trwającym sezonie wygrało 10 spotkań z czego 7 u siebie, 3 mecze zremisowało z tego jeden u siebie jesienią z Polonią Kępno 3:3, w pozostałych 11 meczach przegrało (4 jesienią u siebie: z LKS Gołuchów, Lipnem Stęszew, Victorią Września i ostatnie 4 listopada z Centrą Ostrów Wlkp. oraz 7 na wyjeździe).

Ostanie spotkanie ligowe Huraganu z Mieszkiem rozegrane zostało 15 września zeszłego roku. Wtedy to Huragan pokonał gnieźnian aż 4:0 po bramkach Jakuba Różewicza, Marcina Jędrzejczaka (2 trafienia) i Aleksa Silskiego. Natomiast ostatni mecz z Mieszkiem w Gnieźnie to 8 kwietnia 2023 (Wielka Sobota) i nasza wygrana 1:0 po bramce Pawła Piceluka.

Ogólny bilans derbowych spotkań ligowych z zespołem Mieszka Gniezno przed piątkowym spotkaniem jest niekorzystny dla Huraganu: 5 wygranych, 6 remisów i 8 porażek.

Zapraszamy do tekstowego śledzenia boiskowych wydarzeń na naszej stronie. W okienku gdzie widnieje informacja "Ostatnie mecze" (na głównej stronie) po rozpoczęciu meczu pojawi się informacja "Wynik na żywo". Po kliknięciu w komunikat lub wynik będzie można na żywo sprawdzać co dzieje się w trakcie meczu. (mw)

 powrót

Podobne Newsy